Eduardo Camavinga zastanawia się nad swoją przyszłością. Możliwa nieoczekiwana decyzja

Eduardo Camavinga zastanawia się nad swoją przyszłością. Możliwa nieoczekiwana decyzja fot. MATHIEU PATTIER/SIPA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano

Stade Rennais zdążyło już poinformować, że sytuacja Eduardo Camavingi jest kluczowa dla dalszego losu klubu. Francuski pomocnik podpisze nową umowę, albo odejdzie już teraz. Sam zawodnik bierze jednak pod uwagę również pozostania na następny sezon bez przedłużania współpracy - donosi Fabrizio Romano

18-latek przed rokiem był blisko przenosin do Realu Madryt, ale koronakryzys osłabił zapędy „Królewskich”, a piłkarz pozostał we Francji, poznając smak występów w Lidze Mistrzów.

Tym razem czerwono-czarni mogą co najwyżej zagrać w Lidze Konferencji Europy, o ile przebrną przez rundę play-off. To sprawia, że inaczej na całą sprawę patrzą włodarze klubu.

Wypuścili oni w świat komunikat mówiący o tym, że nie stać ich utratę tak utalentowanego gracza na zasadzie wolnego transferu, więc opcje są dwie: przedłużenie wygasającej 30 czerwca 2022 roku umowy lub sprzedaż już teraz.

Romano donosi, że Eduardo Camavinga wciąż zastanawia się nad swoją przyszłością i wcale się nie spieszy z decyzją. Co więcej, wciąż nie można wykluczyć scenariusza, w którym pozostaje on w Stade Rennais na kolejny sezon bez podpisywania nowego kontraktu, gdyż w ten sposób otwiera się przed nim wiele innych możliwości, jak chociażby dołączenie do Paris Saint-Germain czy ekip z Hiszpanii.

Wstępne zainteresowanie trzykrotnym reprezentantem Francji wyraził Manchester United, który jest na bieżąco z jego sytuacją.

Aby sprowadzić środkowego pomocnika do siebie, potrzeba co najmniej 35-40 milionów euro, ale dużo zależy od nastawienia samego piłkarza.

Camavinga zamknął sezon 2020/2021 z dorobkiem trafienia oraz trzech asyst w 39 występach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk OFICJALNIE: Miedź Legnica z czwartym letnim transferem. Beniaminek sięga po młodzieżowca z RB Lipsk Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu Manchester City wypracował porozumienie. Gabriel Jesus o krok od hitowego transferu OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola OFICJALNIE: Szybko poszło. Nowy klub Janusza Gola Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Newcastle United o krok od przeprowadzenia długo wyczekiwanego transferu Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję Richarlyson szczerze o swojej orientacji: Świat nie jest przygotowany na tę dyskusję OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County OFICJALNIE: Wayne Rooney odchodzi z Derby County Manchester City kupuje za 42 miliony funtów Manchester City kupuje za 42 miliony funtów

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy