2024-08-17 19:16:30; Aktualizacja: 24 minuty temu
Efektowne debiuty Roberto De Zerbiego i Masona Greenwooda. Uczestnik Ligi Mistrzów rozbity Fot. Graeme Wilcockson/Focus Images Ltd
Mateusz Michałek Źródło: Transfery.info

W sobotę Roberto De Zerbi zadebiutował w roli szkoleniowca Olympique'u Marsylia. Jego drużyna rozprawiła się ze Stade Brestois 29, strzelając rywalowi aż pięć goli (5:1).

Roberto De Zerbi między 2022 a obecnym rokiem był związany z Brighton & Hove Albion. W premierowym sezonie pod jego wodzą zespół zajął szóste miejsce w tabeli Premier League. Włoski szkoleniowiec był bardzo chwalony za swoją pracę i stawianie na atrakcyjny dla oka, ofensywny futbol. Po finiszu poprzednich rozgrywek odszedł z klubu i nieco później dość nieoczekiwanie trafił do Olympique'u Marsylia.

W ten weekend 45-latek zadebiutował w roli trenera francuskiej ekipy. Marsylia udała się na mecz ze Stade Brestois 29, a więc rewelacją ostatniego sezonu Ligue 1. Trzecie miejsce w tabeli dało mu udział w fazie ligowej Ligi Mistrzów.

Przyjezdni objęli prowadzenie już w trzeciej minucie. Do siatki trafił pozyskany przez OM w ramach letniego okna transferowego z Manchesteru United Mason Greenwood, który popisał się świetnym wbiegnięciem ze skrzydła w pole karne rywala. Gospodarze mogli szybko wyrównać, lecz Romain Del Castillo nie wykorzystał rzutu karnego.

Korzystny dla ekipy gości podwyższył Luis Henrique, który przytomnie znalazł się w szesnastce, a w 32. minucie było już 0:3. Tym razem Greenwood skutecznie wyegzekwował jedenastkę.

Tuż przed przerwą straty drużyny z Brestu zmniejszył Mahdi Camara, lecz po niej na listę strzelców raz jeszcze wpisał się Henrique, a kolejnego karnego wykorzystał Elye Wahi.

Marsylia tym samym znakomicie rozpoczęła sezon. W następnej kolejce podopieczni De Zerbiego zmierzą się ze Stade de Reims.