2024-09-07 18:57:16; Aktualizacja: 2 godziny temu
Ekipa Jakuba Błaszczykowskiego lepsza od zespołu Łukasza Piszczka. Dziewięć bramek i show Kamila Grosickiego w Dortmundzie [WIDEO] Fot. Borussia Dortmund [YouTube]
Antoni Obrębski
Antoni Obrębski Źródło: Borussia Dortmund

Drużyna Jakuba Błaszczykowskiego pokonała zespół Łukasza Piszczka 5:4 w meczu pożegnalnym obu zawodników w Borussii Dortmund. Spotkaniu towarzyszyły wielkie emocje.

Spotkanie rozpoczęło się wyjątkowo emocjonująco, bo już w dziewiątej minucie zamieszanie w polu karnym wykorzystał Kamil Grosicki, grający w zespole Jakuba Błaszczykowskiego.

Chwilę później doświadczyliśmy czegoś naprawdę niezwykłego. Bramkarz drużyny Kuby został przelobowany, ale piłkę przed wpadnięciem do bramki przewrotką wybił Marcin Wasilewski. Niestety dla jego drużyny i tak nie zapobiegło to bramce, która padła po chwili, za sprawą Nuriego Şahina, który fenomenalnie zachował się w polu karnym.

Jeszcze przed przerwą Błaszczykowski i spółka wyszli na prowadzenie po bramce Mladena Petricia, który w pewnych aspektach przypominała gola Grosickiego. Po przerwie ponownie do głosu doszedł skrzydłowy Pogoni Szczecin, który zaznaczył przewagę ekipy prowadzonej w tym meczu przez Jürgena Kloppa i trafił na 3:1.

Chwilę później było już 3:3. Najpierw bramkę strzelił Felipe Santana, a później swoją cegiełkę dołożył Artur Wichniarek. Wynik nie utrzymał się jednak długo, bo znowu drużyna „Błaszcza” wyszła na prowadzenie. Ponownie w zdobyciu bramki palce maczał Kamil Grosicki, który dośrodkował na głowę Lucasa Barriosa. Chwilę później napastnik ustrzelił dublet, tym razem podawał mu Jakub Błaszczykowski.

Bramkę kontaktową zdobył Julian Brandt i był to ostatni gol tego wieczoru na Signal Iduna Park. Mecz zakończył się więc wynikiem 5:4 dla drużyny Błaszczykowskiego. Pod koniec meczu pojawił się na boisku nawet Jacek Krzynówek.