Ekstraklasa: 10 najwyżej wycenianych piłkarzy w lidze

Ekstraklasa: 10 najwyżej wycenianych piłkarzy w lidze fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Transfermarkt.de

W tym tygodniu Transfermarkt.de zaktualizował wartości piłkarzy grających w Ekstraklasie. Obecnie 10 z nich wycenia się na przynajmniej dwa miliony euro.

Najwyżej wycenianym piłkarzem z Ekstraklasy jest Vladan Kovačević. Przy nazwisku bramkarza Rakowa Częstochowa widnieje pięć milionów euro. Bośniak wyprzedza o milion swojego kolegę z zespołu Iviego Lópeza. Obu zawodników wicemistrza Polski łączyło się w poprzednich miesiącach z transferami, ale pozostali oni w dotychczasowej drużynie. Trzecie miejsce z kwotą szacowaną na 3,5 miliona euro zajmuje reprezentujący barwy Lecha Poznań Michał Skóraś.

Raków i Lech zdominowały czołową dziesiątkę. Częstochowianie mają w niej pięciu przedstawicieli, a poznaniacy - czterech. Rodzynkiem z innego klubu jest Pontus Almqvist (Pogoń Szczecin), którego wycenia się na 2,2 miliona euro.

Tuż za dziesiątką znajdują się kolejni zawodnicy dwóch wspomnianych klubów: Giannis Papanikolaou, Filip Dagerstål oraz Władysław Koczerhin. Czternasty (1,8 miliona euro) jest Maik Nawrocki z Legii Warszawa.

Najwyżej wyceniani piłkarze z Ekstraklasy według Transfermarkt.de:

1. Vladan Kovacević (Raków Częstochowa) – pięć milionów euro;
2. Ivi Lopez (Raków Częstochowa) – cztery miliony euro;
3. Michał Skóraś (Lech Poznań) – 3,5 miliona euro;
4. Mikael Ishak (Lech Poznań) – trzy miliony euro;
5. Fran Tudor (Raków Częstochowa) – 2,5 miliona euro;
6. Jesper Karlstrom (Lech Poznań) – 2,5 miliona euro;
7. Pontus Almqvist (Pogoń Szczecin) – 2,2 miliona euro;
8. Joel Pereira (Lech Poznań) – dwa miliony euro;
9. Stratos Svarnas (Raków Częstochowa) – dwa miliony euro;
10. Bartosz Nowak (Raków Częstochowa) – dwa miliony euro.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Komisja Ligi z decyzją w sprawie Erika Janžy [OFICJALNIE] Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie zapisze się w historii klubu Nowy nabytek Bayernu Monachium już na starcie zapisze się w historii klubu Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Jagiellonia Białystok rozpoczyna zimowe okno transferowe. Nowy zawodnik na pokładzie [OFICJALNIE] Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” Współpracownik Roberta Lewandowskiego wyśmiał sensacyjne doniesienia dziennikarza. „BZDURA” „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu „Mocna wtopa” Macieja Skorży. To koniec marzeń o obronie tytułu Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Mateusz Borek ujawnił kulisy odejścia Jakuba Kwiatkowskiego z reprezentacji Polski Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE] Bayern Monachium pozyskał reprezentanta Hiszpanii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy