2023-04-15 19:19:20; Aktualizacja: 1 rok temu
Ekstraklasa: Jewgienij Szykawka bohaterem Kielc. Korona lepsza od Jagiellonii Białystok Fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Korona Kielce wygrała na własnym stadionie z Jagiellonią Białystok (2:1) w meczu w ramach 28. kolejki Ekstraklasy.

Oba zespoły przystępowały do derbów o panowanie nad „Żółto-Czerwonymi” barwami z zamiarem zgarnięcia kompletu punktów, który przybliżyłby jeden z nich do upragnionego utrzymania w Ekstraklasie.

Przed ich rozpoczęciem w nieznacznie lepszej sytuacji znajdowali się goście z dwupunktową przewagą nad swoim sobotnim przeciwnikiem. Ten pokazał jednak już wielokrotnie, że jest niezwykle mocny na własnym obiekcie i zamierzał podtrzymać ten trend po meczu w ramach 28. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Kielczanom było jednak niezwykle trudno narzucić ekipie z Białegostoku swój styl gry. W efekcie więcej pożytku z posiadanej piłki miała Jagiellonia, która powinna zamienić to na bramkę w 21. minucie meczu. Wówczas w zamieszaniu w polu bramkowym najlepiej odnalazł się Israel Puerto. Jego uderzenie z najbliższej odległości instynktownie zatrzymał jednak Konrad Forenc.

Kilka chwil później gospodarze odpowiedzieli na tę akcję strzałem z dystansu oddanym przez Ronaldo Deaconu. Zmusił on do interwencji Zlatana Ibrahimovicia, który sparował futbolówkę na rzut rożny

Podopieczni Kamila Kuzery nie poszli za ciosem i nie przejęli inicjatywy nad wydarzeniami boiskowymi po tej sytuacji, co przyniosło im opłakane skutki w postaci trafienia zanotowanego przez Jesúsa Imaza. Hiszpan wykorzystał zgranie piłki głową przez Puerto i z najbliższej odległości wpakował ją do siatki.

Po przerwie kielczanie próbowali grać odważniej, ale niewiele z tego wynikało, ponieważ dobrze zorganizowana defensywa gości nie pozwalała im na zbyt wiele. Z kolei oni sami ograniczali się do czyhania na błąd, który mogliby zamienić na gola zamykającego rywalizację.

Taka asekuracyjna postawa ze strony piłkarzy Adriana Siemieńca mogła z biegiem czasu przysporzyć im problemów. I tak się w istocie stało nie nieco ponad dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Wtedy dokładnym dośrodkowaniem na dalszy słupek popisał się Marius Briceag, gdzie z kolei pojedynek główkowy z rywalem wygrał Dominick Zator i pokonał Zlatana Alomerovicia.

Dzięki temu trafieniu spotkanie nabrało rumieńców w końcowej fazie, co na swój atut przekuła Korona Kielce, zdobywając zwycięską bramkę w doliczonym czasie gry. Bohaterem ekipy z województwa świętokrzyskiego okazał się Jewgienij Szykawka.