Ekstraklasa: Kary dla Lecha Poznań, Legii Warszawa i Kacpra Tobiasza [OFICJALNIE]

Ekstraklasa: Kary dla Lecha Poznań, Legii Warszawa i Kacpra Tobiasza [OFICJALNIE] fot. Canal+ Sport
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Komisja Ligi

Komisja Ligi poinformowała o karze nałożonej na Lecha Poznań. Ukarana została również Legia Warszawa oraz Kacper Tobiasz.

Lech Poznań mierzył się z Legią Warszawa w sobotę. Rodzimy klasyk zakończył się bezbramkowym remisem. W jego trakcie słabo zachowywała się część kibiców „Kolejorza”, która rzucała butelkami w broniącego dostępu do bramki Legii Kacpra Tobiasza. Na szczęście bramkarzowi nic się nie stało.

W związku z zachowaniem kibiców Lecha Komisja Ligi nałożyła na klub 40 tysięcy złotych kary.

- Orzeczona kara jest wyrazem stanowczego potępienia incydentów, które miały miejsce w trakcie meczu, w szczególności rzucania przedmiotami w stronę zawodników. Nie może być zgody na jakąkolwiek formę przemocy na stadionie, co wielokrotnie podkreślała Komisja Ligi w swoich wcześniejszych orzeczeniach. Rzucanie w kierunku murawy przedmiotami stanowi ogromne zagrożenie dla zawodników i jest traktowane jako ciężkie przewinienie dyscyplinarne, dlatego nie będzie tolerancji dla tak karygodnych zachowań. Kara ma oddziaływać także prewencyjnie, dlatego też Komisja zastrzegła, że kolejny tak poważny przypadek będzie skutkować znacznie surowszymi sankcjami - powiedział przewodniczący Komisji Ligi Jarosław Poturnicki.

Oprócz tego organ dyscyplinarny nałożył 20 tysięcy złotych kary na Legię Warszawa, co również ma związek z zachowaniem kibiców, a także dwa tysiące złotych kary na Tobiasza.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Sensacyjne rozstrzygnięcia w grupie E [WIDEO] OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii OFICJALNIE: Roberto Martínez żegna się z reprezentacją Belgii Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant Bartosz Bereszyński z hitowym transferem po mundialu? Chce go jeszcze jeden gigant OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf OFICJALNIE: Dawid Kownacki odejdzie z Fortuny Düsseldorf Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Co najlepszego zrobił Romelu Lukaku w meczu z Chorwacją? Wielka złość po ostatnim gwizdku [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Telewizja Polska wybrała komentatorów na mecz biało-czerwonych z Francją Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO] Mistrzostwa Świata: Pierwszy samobój w turnieju [WIDEO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy