Ekstraklasa kontynuuje międzynarodową ekspansję. Rusza na podbój Indonezji i Timoru Wschodniego [OFICJALNIE]

Ekstraklasa kontynuuje międzynarodową ekspansję. Rusza na podbój Indonezji i Timoru Wschodniego [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Ekstraklasa

Ekstraklasa S.A. kontynuuje działania w zakresie rozszerzania transmisji rozgrywek u zagranicznych nadawców. W trwającym sezonie nasze ligowe zmagania pokazywane są w 17 krajach, w tym w Indonezji i Timorze Wschodnim na mocy najnowszego zawartego kontraktu.

Organizatorzy zmagań w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce poinformowali o rozszerzeniu oraz zawarciu nowych umów z zagranicznymi nadawcami na transmitowanie meczów naszej Ekstraklasy.

W tym pierwszym aspekcie na oficjalnej stronie ligowej spółki możemy przeczytać o przedłużeniu kontraktu do zakończenia sezonu 2024/2025 z telewizją Sportdigital pokazującą rozgrywki polskiej elity w Niemczech, Austrii i Szwajcarii.

Podpisane porozumienie pozwala jej na pokazywanie meczów na platformie „commentaro” oraz skrótów meczowych w programie „Scooore” w telewizji Sport1 (telewizja bezpłatna) i na platformie DAZN. Samo Sportdigital ma prawo do transmisji od 34 do 50 meczów każdego roku.

- Cieszymy się z przedłużenia umowy z Ekstraklasą, gdyż polskie rozgrywki są bardzo popularne wśród naszych widzów. Topowe mecze oraz skróty meczowe z dużą siła przyciągają do naszego kanału Polaków mieszkających w Niemczech, którzy są w naszym kraju drugą najliczniejszą społecznością napływową po tureckiej. Mecze PKO Bank Polski Ekstraklasy są wartościowym uzupełnieniem naszej ramówki sportowej, zwłaszcza w piątki i poniedziałki - przyznał Gisbert Wundram, dyrektor zarządzający Sportdigital Fu̱ßball.

Ponadto transmisje ze spotkań naszej Ekstraklasy będą dostępne na terenie Indonezji i Timoru Wschodniego przez Mola.TV. Platforma będzie pokazywać po trzy pojedynku w każdej kolejce, w tym wszystkie starcia z udziałem Lechii Gdańsk, ze względu na obecność w jej kadrze Indonezyjczyka - Egy'ego Maulanę Vikriego

- Cały czas pracujemy nad tym, by zwiększać dostępność naszych rozgrywek w różnych krajach. Zapewnia to utrzymanie więzi z kibicami polonijnymi, ale także coraz szerszą promocję naszej ligi. Bywa również, jak w przypadku Indonezji, że zainteresowanie naszymi rozgrywkami jest związane ze śledzeniem wyników występujących u nas zagranicznych piłkarzy przez ich rodaków. Niezależnie od motywacji, buduje to wartość naszej ligi, zapewnia dodatkowe środki i sprzyja popularyzacji naszych rozgrywek. Dzięki własnej spółce producenckiej, Ekstraklasa Live Park, dysponujemy pełnym zapleczem technologicznym, umożliwiającym szybkie udostępnienie transmisji na cały świat w najwyższej jakości, co ułatwia nam rozmowy z nadawcami. Mamy dla nich bowiem gotowy produkt i możemy od razu wdrożyć nowy kontrakt w życie - powiedział Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasa S.A.

W sumie najwyższe klasa rozgrywkowa w Polsce jest obecnie dostępna na 17 rynkach. Poza wspomnianymi można ją też oglądać w Rosji przez telewizję Match.TV oraz w siedmiu krajach bałkańskich za pośrednictwem telewizji i serwisu Planet Sport – Serbii, Chorwacji, Słowenii, Bośni i Hercegowinie, Macedonii Północnej, Czarnogórze i Kosowie. Do tego w Anglii i Irlandii Północnej transmisje prowadzi Premium Sport i FreeSport, w Portugalii - Channel 11, a w Izraelu kanały sportowe telewizji Charlton.

Ponadto Ekstraklasa jest także dostępna w ligowym serwisie OTT - Ekstraklasa.TV w systemie abonamentowym lub pay per view dla wszystkich państw oprócz Polski i krajów bałkańskich.

Pragniemy także zaznaczyć, że Ekstraklasa przedłużyła umowę licencyjną z brytyjską spółką IMG Arena w zakresie praw bukmacherskich na terenie całego świata z wyłączeniem Polski. Nowy kontrakt obejmie prawa do transmisji w lokalach bukmacherskich oraz na platformach online do zakończenia sezonu 2024/2025.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Czesław Michniewicz skomentował zachowanie Pawła Wszołka. Zawodnik został ukarany [OFICJALNIE] Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy