Ekstraklasa: Legia Warszawa przegrywa. Piast Gliwice zmniejsza stratę | Tabela przed fazą finałową fot. FotoPyK

Za nami 30. kolejka Ekstraklasy. Najważniejszą informacją jest porażka Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze i jednoczesne zwycięstwo Piasta Gliwice z Jagiellonią Białystok.

Pierwszego gola w meczu rozgrywanym w Zabrzu strzelił Jesús Jiménez. Nie popisał się Radosław Majecki, który przepuścił płaskie uderzenie między nogami. W 60. minucie prowadzenie Górnika podwyższył Igor Angulo, który trafił do siatki strzałem głową. Zabrzanie wygrali 2:0, co przy jednoczesnym zwycięstwie Piasta z Jagiellonią (2:0, bramki Piotra Parzyszka i Toma Hateleya) oznacza, że przewaga Legii nad gliwiczanami przed fazą finałową zmalała do siedmiu punktów.

W najważniejszą część sezonu z 49 punktami na koncie wkroczą Śląsk Wrocław i Lech Poznań. Pierwszy już po 23. minutach prowadził dzisiaj z ŁKS-em Łódź trzema bramkami, a ostatecznie wygrał 4:0. Drugi pokonał Koronę Kielce 3:0. Hat-trickiem popisał się Christian Gytkjær.

ŁKS w zasadzie może już się żegnać z najwyższym szczeblem. Korona ma siedem kolejek na odrobienie pięciu punktów straty do Wisły Kraków, która zremisowała bezbramkowo z Arką Gdynia.

Wyniki 30. kolejki Ekstraklasy:

Arka Gdynia – Wisła Kraków 0:0

Cracovia – Wisła Płock 1:1
71’ Szwoch
84’ Van Amersfoort

Górnik Zabrze – Legia Warszawa 2:0
30’ Jimenez
60’ Angulo

Jagiellonia Białystok – Piast Gliwice 0:2
24’ Parzyszek
85’ Hateley

Korona Kielce – Lech Poznań 0:3
48’ Gytkjaer
65’ Gytkjaer
69’ Gytkjaer

Pogoń Szczecin – Lechia Gdańsk 1:1
4’ Hostikka
30’ Gajos

Raków Częstochowa – Zagłębie Lubin 2:1
47’ Petrasek
60’ Białek
73’ Brown Forbes

Śląsk Wrocław – ŁKS Łódź 4:0
4’ Marković
17’ Stiglec
23’ Płacheta
74’ Exposito

Tabela Ekstraklasy po 30 kolejkach

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum” Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum” Jacek Krzynówek namaścił po latach swojego następcę w reprezentacji Polski „On to ma” Jacek Krzynówek namaścił po latach swojego następcę w reprezentacji Polski „On to ma” Manchester United zdeterminowany w walce o defensora. Jako karty przetargowej może użyć Masona Greenwooda Manchester United zdeterminowany w walce o defensora. Jako karty przetargowej może użyć Masona Greenwooda Felipe Melo nie gryzł się w język w sprawach Daniego Alvesa i Robinho. „Mam piętnastoletnią córkę...” Felipe Melo nie gryzł się w język w sprawach Daniego Alvesa i Robinho. „Mam piętnastoletnią córkę...”