Ekstraklasa może ruszyć nawet w styczniu

Ekstraklasa może ruszyć nawet w styczniu
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Przegląd Sportowy

Drużyny rywalizujące na poziomie Ekstraklasy rozważają możliwość skrócenia przerwy zimowej - poinformował Antoni Bugajski z „Przeglądu Sportowego”.

Przyjęty wcześniej plan zakłada rozegranie piętnastej i zarazem pierwszej serii gier w 2021 roku w najwyższej klasie rozgrywkowej dopiero 5 lutego.

W kuluarach pojawił się jednak pomysł, aby skrócić przerwę zimową i wrócić do walki o mistrzostwo Polski dwa (22 stycznia) lub nawet trzy tygodnie (15 stycznia) wcześniej, aby w ten sposób przygotować się do dalszej walki z pandemią koronawirusa, która spowodowała już przeniesienie aż siedmiu ligowych meczów.

Niewykluczone, że wkrótce mogą pojawić się kolejne takie spotkania, co w znaczącym stopniu utrudniłoby dogranie trwających rozgrywek, które mają dobiec końca najpóźniej w połowie maja ze względu na mające odbyć się na przełomie czerwca i lipca przełożone Mistrzostwa Europy.

Na początku przyszłego tygodnia zbiera się Rada Nadzorcza Ekstraklasa S.A. i wtedy ten pomysł ma zostać poddany do wstępnej dyskusji z zaproponowanymi scenariuszami.

Jeżeli, któryś z wariantów przyspieszenia startu rundy wiosennej zostałby przyjęty, to jednocześnie oznaczałoby to rezygnację klubów z odbycia tradycyjnych zimowych okresów przygotowawczych w cieplejszym klimacie, co mogłoby przynieść im też szereg oszczędności w tym trudnym dla wszystkich czasie.

Więcej na temat: Ekstraklasa Polska Koronawirus

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Alex Teixeira coraz bliżej nowego klubu i... zmiany reprezentacji?! Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Maciej Bartoszek po meczu Korony Kielce: Niektórzy zawodnicy powinni zastanowić się, czy chcą dalej uprawiać ten sport Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Kluczowe miesiące dla przyszłości Pogby. Nowy kontrakt w Manchesterze United albo transfer Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny Trzęsienie ziemi w Schalke. Zwolniono trenera, dyrektora sportowego i kierownika drużyny OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym OFICJALNIE: Aktualny mistrz Chin zaprzestał działalności ze skutkiem natychmiastowym Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie Ciekawy zapis w kontrakcie Cavaniego. Urugwajczyk otrzyma dwa miliony euro, jeśli… Manchester United się go pozbędzie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy