Ekstraklasa: Nowy skład rady nadzorczej [OFICJALNIE]

Ekstraklasa: Nowy skład rady nadzorczej [OFICJALNIE] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Ekstraklasa

W trakcie walnego zgromadzenia akcjonariuszy Ekstraklasy kluby uzgodniły skład jej rady nadzorczej na sezon 2022/2023.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Ekstraklasy dokonało podsumowania sezonu 2021/2022. Jak można przeczytać w opublikowanym przez nią komunikacie, ligowa spółka wypłaciła klubom 245 milionów złotych, czyli o 15 milionów więcej niż 12 miesięcy wcześniej. To efekt najwyższych do tej pory przychodów skonsolidowanych Ekstraklasy. Wyniosły one 332,3 miliona złotych (przychody spółki Ekstraklasa - 287,8 milionów plus przychody spółki producenckiej Ekstraklasa Live Park - 44,5 milionów).

W poniedziałek ustalono również nowy skład rady nadzorczej. Statut reguluje, że do rady wchodzą przedstawiciele czterech pierwszych zespołów w tabeli poprzedniego sezonu Ekstraklasy. Tym sposobem znaleźli się w niej: prezes Lecha Poznań Karol Klimczak, przewodniczący rady nadzorczej Rakowa Częstochowa Wojciech Cygan, prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek oraz prezes Lechii Gdańsk Paweł Żelem.

Drogą głosowania zdecydowano, że w radzie będą również prezes Wisły Płock Tomasz Marzec oraz prezes Radomiaka Radom Sławomir Stępniewski. Siedmioosobowy skład uzupełnia przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej - jego prezes Cezary Kulesza.

Przewodniczącym rady nadzorczej został Klimczak, wiceprzewodniczącym - Cygan, a sekretarzem - Mroczek.

OFICJALNIE: Kwestia praw do pokazywania meczów Ekstraklasy wyjaśniona. Czteroletni kontrakt

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy