Ekstraklasa: Pierwszy debiutant z rocznika 2005

Ekstraklasa: Pierwszy debiutant z rocznika 2005
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Górnik Łęczna | Jagiellonia Białystok | Ekstraklasa

Mimo że Górnik Łęczna przegrał w ostatniej kolejce Ekstraklasy z Zagłębiem Lubin, Dawid Tkacz miał duży powód do radości. Po raz pierwszy zagrał on bowiem w polskiej lidze.

Ofensywny pomocnik w lutym awansował do pierwszego zespołu, a już dwa miesiące później podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt w karierze. W poprzednim sezonie debiutu się jednak nie doczekał.

– To dla mnie ogromna szansa i duży krok w kierunku mojego rozwoju. Postaram się̨ wykorzystać́ ją w stu procentach. Treningi przy pierwszym zespole na pewno pomagają mi w rozwoju, ale wiem, że przede mną jeszcze ogrom pracy – mówił po złożeniu podpisu na dokumentacji.

To zmieniło się w drugiej kolejce ligowej trwającej kampanii, już po awansie do Ekstraklasy, gdy pojawił się na boisku w 88. minucie rywalizacji z Zagłębiem Lubin (1:3). Premierowy występ Dawid Tkacz zanotował w wieku 16 lat, sześciu miesięcy i pięciu dni. W ten sposób stał się on pierwszym debiutantem w historii rozgrywek z rocznika 2005.

– Jestem wdzięczny, że trener dał mi szansę zadebiutować w tak ważnym meczu. Mam nadzieję, że w kolejnych również dostanę szansę i pokażę swoje umiejętności – wyznał po zakończeniu zawodów.

Teraz wychowanek zielono-czarnych liczy na więcej szans od Kamila Kieresia.

W niedzielę debiutu doczekał się również Oliwier Wojciechowski, pomocnik Jagiellonii Białystok, biorąc udział w spotkaniu z Rakowem Częstochowa (3:0). Dokonał tego mając 16 lat, trzy miesiące i 27 dni. To trzeci wynik w historii „Dumy Podlasia”.

– Wchodząc na boisko czułem delikatny stres. Z drugiej strony mieliśmy korzystny wynik, a debiutować przy takim rezultacie, w dodatku z aktualnym wicemistrzem Polski to fajne uczucie. Była też satysfakcja, ponieważ dużo pracowałem, aby dojść do tego momentu – wyznał.

– Udało się i czuję z tego powodu olbrzymią satysfakcję. Z drugiej strony nie wolno mi poprzestawać na tym jednym występie, ale zrobić wszystko, aby było ich jak najwięcej – uzupełnił.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy