Ekstraklasa reaguje na ostatnie błędy sędziów

Ekstraklasa reaguje na ostatnie błędy sędziów fot. Norbert Barczyk / PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Krzysztof Marciniak [Twitter]

Po ostatnich wydarzeniach z udziałem arbitrów na boiskach Ekstraklasy władze rozgrywek postanowiły spotkać się z Kolegium Sędziów. Jednym z punktów rozmowy będą błędy - poinformował Krzysztof Marciniak z Canal+.

W ostatni weekend nad Wisłą ponownie dużo mówiło się o arbitrach. Na świeczniku znalazł się Damian Sylwestrzak i jego współpracownicy.

Sędzia ten był rozjemcą starcia z udziałem Piasta Gliwice oraz Legii Warszawa.

Nim pierwsza połowa dobiegła końca, osoby odpowiedzialne za przestrzeganie przepisów na boisku popełniły ogromny błąd.

Josué otrzymał stempel od Alexandrosa Katranisa, ale koniec końców to gracz „Wojskowych” otrzymał żółtą kartę, po czym został poproszony o opuszczenie murawy, ponieważ było to dla niego drugie upomnienie.

Za tę sytuację przeprosił Sylwestrzak. Arbiter główny przyznał się do pomyłki.

Kibice oraz obserwatorzy starcia zwracają również uwagę na bierną reakcję sędziów przy atakach Bartosza Slisza oraz Patryka Dziczka w późniejszej fazie meczu.

Zważywszy na fakt, że nie jest to pierwsze tego typu zdarzenie, władze Ekstraklasy postanowiły zareagować.

W najbliższym czasie dojdzie do spotkania delegacji prezesów organizatora rozgrywek z Kolegium Sędziów.

„Tematy: przedziwne błędy, ich konsekwencje, transparentność awansów/spadków, zmęczenie sędziów (podróże, sporo meczów)” – przekazał Krzysztof Marciniak.

Więcej na temat: Sędziowie Ekstraklasa Polska

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Tite o krok od powrotu na ławkę trenerską. Możliwa hitowa roszada Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Real Madryt wytypował następcę Carlo Ancelottiego. Wymarzona przeprowadzka latem 2024 roku Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Dalszy ciąg rewolucji. Co oznacza uchwalenie regulaminu agentów piłkarskich PZPN? Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Konrad Michalak z ładną bramką przeciwko Al-Nassr [WIDEO] Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten Obrzydliwy transparent kibiców Panathinaikosu [WIDEO]. Opóźnione derby Aten „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa „On na sto procent jest obserwowany przez ludzi Michała Probierza”. Chodzi o jeszcze jednego gracza Legii Warszawa Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17! Lukas Podolski utrzymuje się w czołówce piłkarzy z najmocniejszym strzałem w EA Sports FC 24. Tak wygląda TOP 17!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy