Ekstraklasa: Show Sebastiana Kowalczyka w Legnicy. Trzy bramki i asysta [WIDEO]

Patryk Krenz
Źródło: Canal + Sport

Sebastian Kowalczyk, cytując klasyka, miał dzisiaj „dzień konia”. 24-letni pomocnik Pogoni Szczecin okrasił swój występ przeciwko Miedzi Legnica trzema golami i asystą. Finalnie „Portowcy” zwyciężyli po świetnym widowisku 4:2.

Podopieczni Jensa Gustafssona przed piątkowym starciem stawiani byli w roli murowanego faworyta. Finalnie przyjezdni ze Szczecina nie zawiedli, wygrywając z „czerwoną latarnią” ligi 4:2.

Co ciekawe, wynik spotkania otworzyli gospodarze, a konkretniej Koldo Obieta, który pokonał Bartosza Klebaniuka w szóstej minucie. Już pięć minut później Pogoń wyrównała rezultat za sprawą gola Sebastiana Kowalczyka.

24-latek podszedł pewnie do jedenastki, rozpoczynając swój wieczorny spektakl.

Niecałe 120 sekund później adept akademii szczecińskiej drużyny wpisał się listę strzelców ponownie po tym, jak wykorzystał świetne podanie Jakuba Bartkowskiego.

W 67. minucie Kowalczyk zmienił na chwilę profesję i popisał się asystą przy golu Kamila Grosickiego.

Swój piątkowy popis filigranowy pomocnik zwieńczył dziesięć minut później, egzekwując pewnie drugi rzut karny. Młodzieżowy reprezentant „Biało-Czerwonych” zdecydowanie ma powód do dumy. Na przestrzeni poprzednich kolejek zanotował tylko gola asystę.

Piątkowa gloria umocniła pozycję ekipy ze Stadionu Imienia Floriana Krygiera w czubie tabeli.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Z Realu Madryt do Atlético Madryt?! Zawodnik ma już dość Z Realu Madryt do Atlético Madryt?! Zawodnik ma już dość Mocna oferta za Sebastiana Szymańskiego! Dwa razy więcej, niż ostatnio Mocna oferta za Sebastiana Szymańskiego! Dwa razy więcej, niż ostatnio Z tego transferu Śląska Wrocław nie będzie już nic. Fatalne chwile zawodnika na wypożyczeniu Z tego transferu Śląska Wrocław nie będzie już nic. Fatalne chwile zawodnika na wypożyczeniu Arkadiusz Milik w kadrze na EURO 2024? Michał Probierz deklaruje Arkadiusz Milik w kadrze na EURO 2024? Michał Probierz deklaruje Szok w FC Barcelonie. Gwiazda wystawiona na sprzedaż Szok w FC Barcelonie. Gwiazda wystawiona na sprzedaż Transfery - Relacja na żywo [24/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [24/04/2024] Albert Rudé tłumaczy się po remisie Wisły Kraków. „Można być zmęczonym, grając tak dużo meczów...” Albert Rudé tłumaczy się po remisie Wisły Kraków. „Można być zmęczonym, grając tak dużo meczów...”