Ekstraklasa: Składy na mecz Miedź Legnica - Piast Gliwice. Gospodarze nadal wierzą w utrzymanie [OFICJALNIE]

Ekstraklasa: Składy na mecz Miedź Legnica - Piast Gliwice. Gospodarze nadal wierzą w utrzymanie [OFICJALNIE]
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Piast Gliwice | Miedź Legnica

Poznaliśmy składy na mecz w ramach 25. kolejki Ekstraklasy, w którym Miedź Legnica zmierzy się z Piastem Gliwice. Ostatnia w tabeli legnicka drużyna kontynuuje rozpaczliwą walkę o utrzymanie.

Miedź na pewno prezentuje się lepiej niż jesienią, aczkolwiek to wciąż za mało, by myśleć o pozostaniu w krajowej elicie. Fakty są takie, że podopieczni Grzegorza Mokrego tracą osiem punktów do bezpiecznego miejsca. Tej straty łatwo odrobić nie będzie.

„Miedzianka” w ostatnich ośmiu kolejkach wygrała zaledwie raz. Na 24 możliwe punkty zdobyła siedem, co z pewnością nie wystarczy do zachowania miejsca w Ekstraklasie.

Nastroje w Gliwicach również tęgie nie są. Sensacyjny mistrz Polski z sezonu 2018/2019 okupuje piętnastą lokatę w tabeli. Tylko bilans bramkowy powoduje, że podopieczni Aleksandara Vukovicia nie znajdują się w strefie spadkowej.

Ostatnie wyniki klubu z Górnego Śląska należy jednak docenić. „Piastunki” w trzech ostatnich meczach dwukrotnie wygrały i zanotowały cenny remis z Lechem Poznań.

Początek spotkania o godzinie 15:00. Transmisję z zapewnią Canal + Sport 2 i Canal + Sport 3.

***

Składy na mecz Miedź Legnica - Piast Gliwice

Miedź:

Abramowicz - Mijusković, Niewulis, Carolina - Kostka, Naveda, Drygas, Velkovski - Dominguez, Henriquez, Chuca.

Ławka:

Lenarcik, Kapino, Matuszek, Narsingh, Drachal, Agbor, Tront, Masouras.

Piast:

Plach - Mosór, Czerwiński, Pyrka, Katranis - Dziczek, Tomasiewicz, Chrapek, Felix, Kądzior - Wilczek.

Ławka:

Szymański, Munoz, Holubek, Ameyaw, Mokwa, Mucha, Hateley, Kaput, Sobczyk.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy To on ma najwięcej czystych kont spośród polskich bramkarzy „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza „Na tle innych obrońców w Ekstraklasie wygląda jak piłkarz z innej bajki”. Mateusz Święcicki pochwalił piłkarza Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Dramat w meczu Ligue 2. Piłkarz Bordeaux w stanie ciężkim Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Widzew Łódź - Górnik Zabrze [OFICJALNIE] To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso To dwóch kandydatów na nowego menedżera Liverpoolu oprócz Xabiego Alonso Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Groźna sytuacja w meczu II ligi. Piłkarz padł na murawę Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół” Tomasz Hajto o gwieździe Legii Warszawa. „Na dzisiaj ciągnie ją w dół”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy