Ekstraklasa: Sześć klubów wraca do treningów [OFICJALNIE]

Ekstraklasa: Sześć klubów wraca do treningów [OFICJALNIE]
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: PZPN

Komisja Medyczna Polskiego Związku Piłki Nożnej wyraziła zgodę na rozpoczęcie grupowych treningów przez sześć zespołów występujących na poziomie Ekstraklasy.

Odwołanie wszystkich wczorajszych zaplanowanych zajęć w drużynach z najwyższej klasy rozgrywkowej wywołało spore poruszenie w mediach i niepewność w kontekście planowanego wznowienia ligowych zmagań.

Działania podjęte przez władze Ekstraklasy wynikały z przyjętego wcześniej protokołu medycznego, który do momentu otrzymania wyników wszystkich badań zabraniał rozpoczęcia treningów grupowych.

W większości klubów było także konieczne przeprowadzenie dalszej diagnostyki z powodu niejasności wynikających z obecności przeciwciał w organizmach piłkarzy, które oznaczały przebyte przez nich zakażenie koronawirusem lub fakt, że są obecnie chorzy.

Komisja Medyczna PZPN-u po przeanalizowaniu pierwszych badań wyraziła zgodę na rozpoczęcie treningów przez sześć zespołów, u których nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości w gronie przebadanych osób.

„Od 6 maja treningi grupowe w zakresie zgodnym z Rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 2 maja 2020 roku mogą rozpocząć się w klubach:

  • Śląsk Wrocław
  • Piast Gliwice
  • Raków Częstochowa
  • Górnik Zabrze
  • Zagłębie Lubin
  • Pogoń Szczecin
W pozostałych klubach trwa dalsza diagnostyka osób skierowanych na badanie wymazu z nosogardzieli w kierunku SARS-CoV-2 i do czasu potwierdzenia przez Komisję możliwości rozpoczęcia treningów grupowych, Kluby te prowadzą treningi indywidualne” - czytamy w opublikowanym komunikacie.


Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Lech Poznań ma następnego kandydata na pierwszego bramkarza Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Van Persie rozpoczyna karierę trenerską [OFICJALNIE] Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Premier League: Sezon 2020/2021 zostanie uznany za ważny po rozegraniu połowy spotkań Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Liga Mistrzów: Real Madryt przygotowuje się do starcia z Manchesterem City, a Bale... gra w golfa [WIDEO] Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Legia Warszawa blisko transferów Kapustki i Richarda Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka Ryan Sessegnon opuści Tottenham?! Możliwa hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO] OFICJALNIE: Juventus zaprezentował wyjazdowe stroje na nowy sezon [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy