El Chiringuito: Lista kandydatów na napastnika Realu Madryt. SZEŚĆ nazwisk, w tym dwóch Polaków!

El Chiringuito: Lista kandydatów na napastnika Realu Madryt. SZEŚĆ nazwisk, w tym dwóch Polaków!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: El Chiringuito

Real Madryt zamierza przed startem kolejnego sezonu pozyskać nowego snajpera. W kręgu ich zainteresowań ma znajdować się sześciu zawodników. Wśród nich jest dwóch Polaków.

Jednym z priorytetów przedstawicieli „Królewskich” na nadchodzące letnie okienko transferowe jest sprowadzenie rywala lub partnera dla Karima Benzemy.

Władze hiszpańskiej drużyny marzą o zakontraktowaniu Kyliana Mbappé lub Harry'ego Kane'a, ale mają jednocześnie świadomość, że wspomniana dwójka może znajdować się poza ich zasięgiem ze względu na zbyt wygórowaną kwotę odstępnego, której zażądaliby od nich właściciele PSG czy Tottenhamu.

Z tego też powodu Real Madryt planuje zainwestować we wzmocnienie tej pozycji mniejszą sumę i według informacji przekazanych w programie „El Chiringuito”, na jego celowniku znalazło się sześciu piłkarzy - Luka Jović, Krzysztof Piątek, Arkadiusz Milik, Patrick Cutrone, Timo Werner oraz Kasper Dolberg.

Spośród wymienionych zawodników najwyżej u dziennikarzy stoją akcje Luki Jovicia. Serb rozgrywa znakomity sezon w barwach Eintrachtu Frankfurt, który dopełnił już wszystkie formalności związane z jego wykupieniem z Benfiki. Klub z Niemiec doskonale zdaje sobie jednak sprawę z faktu, że zatrzymanie 21-letniego zawodnika w swoich szeregach na kolejne rozgrywki graniczy z cudem i obecnie czeka tylko na otrzymanie satysfakcjonującej oferty za swojego piłkarza.

Nieco niżej w tej hierarchii stoją akcje między innymi dwóch Polaków. Krzysztof Piątek pojawiał się w kręgu kandydatów mogących dołączyć do „Królewskich” już w trakcie zimowego okienka transferowego, ale wówczas bardziej konkretni w swoich działaniach okazali się przedstawiciele Milanu. Z kolei nazwisko Arkadiusza Milika nie pojawiało się do tej pory w kontekście przenosin do Realu, ale w mediach pojawiły się już plotki na temat zainteresowania jego usługami ze strony drugiego madryckiego klubu - Atlético.

Ta sama drużyna obserwuje również poczynania Patricka Cutrone, który nie jest obecnie zadowolony ze swojej pozycji w ekipie „Rossonerich”, gdzie od kilkunastu tygodni pełni głównie funkcję zmiennika Piątka.

Ostatnia dwójka ma teoretycznie najmniejsze szanse na przeprowadzkę do zespołu „Królewskich”. Timo Werner ma bardziej skłaniać się do przenosin do Bayernu Monachium. Natomiast Kasper Dolberg nie prezentuje w obecnych rozgrywkach najwyższej formy i w kluczowych meczach z udziałem Ajaksu Amsterdam pełni głównie funkcję rezerwowego.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy