El Clásico: Barcelona nie odpuszcza. Zapis słów asystenta sędziego głównego dolał oliwy do ognia

El Clásico: Barcelona nie odpuszcza. Zapis słów asystenta sędziego głównego dolał oliwy do ognia
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Mundo Deportivo

Sprawa podyktowania rzutu karnego Realowi Madryt w sobotnim meczu z Barceloną (3:1) jest wciąż żywa w hiszpańskich mediach.

Juan Martínez Munuera podyktował karnego „Królewskim” w 63. minucie po użyciu systemu VAR. Arbiter uznał, że Clément Lenglet, który ciągnął za koszulkę Sergio Ramosa, faulował rywala. Chwilę później hiszpański stoper wykorzystał jedenastkę, dając prowadzenie madryckiej ekipie.

Jednoznacznie na temat karnego wypowiedział się m.in. prowadzący Barcelonę Ronald Koeman. Jak przyznał: - Nie rozmawiałem z Lengletem, ale widziałem tę sytuację na murawie. To Ramos faulował jego. Wtedy faktycznie go złapał i pociągnął, ale przecież w takim momencie upadasz w stronę, w którą jesteś ciągnięty, a nie drugą. Nie było karnego.

Teraz oliwy do ognia dolało pojawienie się nagrania (a w zasadzie jego zapisu), na którym jeden z asystentów Martíneza Munuery miał zasugerować mu, że to faktycznie Ramos pierwszy szarpał Lengleta i karny raczej się nie należy. Arbiter główny to zignorował.

Prezydent Barcelony, Josep Maria Bartomeu, poprosił już o wszystkie nagrania i zamierza je dokładnie przeanalizować. Działacz chce bronić interesu klubu i dowiedzieć się, na jakiej podstawie sędzia podjął ostateczną decyzję. Jak mówi: - Nie może być tak, że interpretowanie podobnych sytuacji i korzystanie z systemu VAR jest inne w różnych meczach. Musimy poprosić federację o zbiorowe zastanowienie się nad tym problemem. Chcemy, żeby ta technologia była sprawiedliwa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Skandal w III lidze. PZPN zdegradował GKS Wikielec przy „zielonym stoliku” Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągniętę Granit Xhaka opuszcza Arsenal. Porozumienie osiągniętę Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Legia Warszawa domyka SZÓSTY letni transfer. Wzmocnienie defensywy Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] Transfery - Relacja na żywo [25/06/2021] EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie EURO 2020. Hajto o Sousie: Szukać to on może w sklepie AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja AC Milan walczy o podpis skrzydłowego. Na horyzoncie rekordowa transakcja Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE] Karol Fila odchodzi z Lechii Gdańsk. Zagra w RC Strasbourg [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy