El Clásico: Eksperci oceniają sytuację z karnym dla Realu Madryt

Źródło: Marca I Mundo Deportivo I Cadena SER

Real Madryt wygrał na Camp Nou z Barceloną 3:1. Jak to często bywa w El Clásico, nie zabrakło kontrowersji.

„Królewscy” objęli prowadzenie już w 5. minucie, kiedy to do siatki trafił Federico Valverde. Błyskawicznie wyrównał Ansu Fati. Drugi gol dla Realu padł w 63. minucie. Sergio Ramos wykorzystał wtedy rzut karny. Juan Martínez Munuera podyktował go po użyciu systemu VAR za faul Clémenta Lengleta na Ramosie. Francuz ciągnął rywala za koszulkę. To właśnie za sytuacja wywołała kontrowersje. Później gola zdobył jeszcze Luka Modrić.

Jak hiszpańscy eksperci oceniają podyktowanie karnego dla Realu?

- Myślę, że zaistniałe okoliczności nie były wystarczającym powodem do odgwizdania karnego. W takim przypadku konieczne byłoby dyktowanie 40 jedenastek w kolejce. Nie miało to zbyt wiele wspólnego z akcją z udziałem Sanabrii w meczu Betisu z Realem Sociedad, gdzie chwytanie za koszulę było wyraźne - powiedział Juan Andújar Oliver, były sędzia, a obecnie ekspert „Marki”.

- Sytuacja nie jest jednoznaczna i niezwykle ważna jest jej interpretacja. Z mojego punktu widzenia nie ma karnego. Pociąganie za koszulkę przez Lengleta był z rodzaju tych, których w trakcie meczów jest dużo - przyznał César Luis Barrenechea Montero, inny były arbiter, a aktualnie ekspert „Mundo Deportivo”.

Eduardo Iturralde González również przyznał na antenie Cadena SER, że wszystko zależy od interpretacji, ale większe podstawy do wskazania na jedenasty metr były w pierwszej połowie.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Znów to zrobił... Sandro Tonali oskarżony o obstawianie zakładów po transferze do Newcastle United OFICJALNIE: Znów to zrobił... Sandro Tonali oskarżony o obstawianie zakładów po transferze do Newcastle United Zinédine Zidane opcją dla giganta. Brak znajomości języka nie stanowi problemu Zinédine Zidane opcją dla giganta. Brak znajomości języka nie stanowi problemu Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Zawodzi w Śląsku Wrocław na całej linii, ale Jacek Magiera jeszcze go nie skreśla. „Popracuję z nim” Marcus Rashford niepewny powołania na EURO 2024? „Znajduje się pod presją” Marcus Rashford niepewny powołania na EURO 2024? „Znajduje się pod presją” Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Wojciech Szczęsny jak Gianluigi Buffon. Juventus ma plan na przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Trzeba będzie zapłacić za niego blisko 47 milionów euro. Kluby z Premier League zainteresowane Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum” Agent Alphonso Daviesa oburzony. „Dostaliśmy ultimatum”