El Shaarawy odchodzi z Romy!

El Shaarawy odchodzi z Romy!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Gianluca Di Marzio

Stephan El Shaarawy będzie nowym zawodnikiem Shanghai Shenhua - informuje Gianluca Di Marzio.

Włoch od ponad tygodnia był kuszony przez przedstawiciela chińskiej ekstraklasy, który w ramach trzyletniego kontraktu zaproponował mu 40 milionów euro. Początkowo 26-latek opierał się pomysłowi wyjazdu do Azji, lecz w ostatnim czasie miał zmienić zdanie. „La Gazzetta dello Sport” przekonuje, że jest to wynikiem rozmowy z Gianlucą Petrachim. Gracz miał bowiem oczekiwać sporem podwyżki, podczas gdy dyrektor sportowy Romy zaproponował mu „zaledwie” cztery miliony euro rocznie. 

W wyniku fiaska rozmów rzymianie rozpoczęli oficjalne rozmowy z  Shanghai Shenhua, których wynikiem jest wypracowane porozumienie. Transfer definitywny 23-krotnego reprezentanta Włoch ma zamknąć się w kwocie 18 milionów euro (w tym bonusy). 

Jak informuje Gianluca Di Marzio, Stephan El Shaarawy już jutro wyleci do Chin, gdzie po przejściu obligatoryjnych testów medycznych podpisze niezwykle lukratywny kontrakt. 

26-latek piłkarzem Romy jest od stycznia 2016 roku. W tym czasie rozegrał 139 spotkań, strzelił 40 goli i posłał 26 finalnych podań. 

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy