Eliminacje do Mistrzostw Świata: Kosowo upokorzone przez hiszpańską telewizję

Eliminacje do Mistrzostw Świata: Kosowo upokorzone przez hiszpańską telewizję fot. TVE
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: TVE

Przy okazji meczu pomiędzy Hiszpanią a Kosowem, hiszpańska telewizja, które relacjonowała mecz, na pasku z nazwami reprezentacji zamieściła skrót „kos” małymi literami, żeby podkreślić brak uznania Kosowa jako niezależnego państwa.

Środa była dniem, w którym to dokończona została trzeciej kolejki eliminacji do Mistrzostw Świata. W jednym ze spotkań Hiszpania mierzyła się z Kosowem. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem tych pierwszych w stosunku 3-1.

Rezultat zszedł jednak tego dnia na drugi plan. Wszystko przez sytuację, do której doszło w trakcie potyczki.

Przy okazji starcia, które siłą rzeczy relacjonowała hiszpańska telewizja (mecz odbył się w Sewilli), doszło do niemałego zgrzytu. Realizatorzy umieścili bowiem na grafice z paskiem nazw reprezentacji skrót „kos” napisany małymi literami.

Dla postronnego widza mogłoby wydawać się, że ma do czynienia ze zwykłą pomyłką. Sprawa ma jednak drugie dno.

Hiszpania jest bowiem jednym z pięciu przedstawicieli Unii Europejskiej, którzy nie uznają niepodległości Kosowa. Jeszcze po losowaniu przedstawiciele „La Furia Roja” przebąkiwali, że nie zmierzą się z zespołem z „terytorium Kosowa”.

Przy okazji wczorajszego meczu również i komentarzy TVE, kiedy mówili o zespole rywali, określali go jako „drużynę federacji Kosowa”, a nie reprezentację narodową.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Cracovia: Otar Kakabadze szóstym letnim wzmocnieniem „Pasów” [OFICJALNIE] Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! Legia Warszawa: Pomocnik Salzburga następcą Slisza?! EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] EURO 2020: Składy na Walia - Szwajcaria [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Wisła Kraków: Felicio Brown Forbes bliski odejścia. Tyle zarobi klub Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Piotr Nowak o początku pracy w Lechii. „U nas tak się nie gra. Dostaniemy trzy razy w łeb i będzie pozamiatane” Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 Boniek: Dlatego Sousa nie powołał Kapustki na EURO 2020 PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne PSG finalizuje transfer Donnarummy. Testy medyczne

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy