Eliminacje Euro 2020: Klęska Bośni i Hercegowiny, selekcjoner podał się do dymisji

Eliminacje Euro 2020: Klęska Bośni i Hercegowiny, selekcjoner podał się do dymisji fot. wallpaperlist
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: FSBiH

Robert Prosinečki pożegnał się z funkcją selekcjonera kadry Bośni i Hercegowiny.

W niedzielne popołudnie naprzeciw siebie stanęły reprezentacji Armenii oraz Bośni i Hercegowiny. Sensacyjnie górą byli ci pierwsi, którzy pokonali swoich rywali w stosunku 4-2 w ramach eliminacji do EURO 2020.

Porażka w tym meczu spowodowała, że do dymisji podał się dotychczasowy selekcjoner bałkańskiej drużyny, Robert Prosinečki.

- Rozmawiałem ze swoimi zawodnikami, sztabem oraz władzami i doszedłem do wniosku, że należy zrezygnować. Kiedy obejmowałem kadrę, byłem przekonany, że uda nam się awansować na Mistrzostwa Europy. Niestety rzeczywistość to zweryfikowała — powiedział 50-latek.

Na ten moment nie wiadomo, kto będzie następcą Chorwata.

Po sześciu kolejkach eliminacji do Mistrzostw Europy Bośnia i Hercegowina plasuje się w tabeli na czwartym miejscu z dorobkiem siedmiu punktów. Do miejsca premiowanego awansem brakuje jej pięć „oczek”.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Conte opuści Inter?! Możemy być świadkami powtórki z 2014 roku Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Manchester City zostanie całkowicie oczyszczony z zarzutów postawionych przez UEFA?! Manchester City zostanie całkowicie oczyszczony z zarzutów postawionych przez UEFA?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy