Eliminacje Mistrzostw Świata 2022: Poznaliśmy terminarz reprezentacji Polski. Najtrudniejsze mecze na początek!

Eliminacje Mistrzostw Świata 2022: Poznaliśmy terminarz reprezentacji Polski. Najtrudniejsze mecze na początek! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Maciej Sawicki (Twitter)

Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej, przedstawił kalendarz spotkań „Biało-Czerwonych” w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2022.

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy zestawienie grup kwalifikacyjnych do nadchodzącego mundialu organizowanego przez Katar pod koniec 2022 roku.

Reprezentacja Polski trafiła do grupy J, w której zmierzy się z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą oraz San Marino. Bezpośredni awans na Mistrzostwa Świata wywalczy tylko najlepszy zespół. Z kolei drugi dostąpi jeszcze możliwości powalczenia o bilet na największą piłkarską imprezę w barażach.

Wielką ochotę na zajęcie przynajmniej tej pozycji mają „Biało-Czerwoni”, którzy głęboko wierzą w to, że po raz dziewiąty w swojej historii zameldują się na mundialu.

Z tego też powodu najważniejszym najbliższym celem dla naszej drużyny narodowej jest udanie rozpocząć eliminacje, a w tych już na początku zmierzymy się z dwoma najsilniejszymi przeciwnikami - Węgrami (25 marca) oraz Anglikami (31 marca).

Oba te spotkania rozegramy na wyjeździe w trakcie nadchodzącego marcowego zgrupowania. Później na kolejne pojedynki kwalifikacyjnej przyjdzie nam poczekać aż do września, kiedy po raz drugi zagramy z „Synami Albionu” (8 września).

Naszą walkę o awans na Mistrzostwa Świata zakończymy meczem z Węgrami (15 listopada). Miejmy nadzieję, że nie będzie ono dla nas decydujące w kontekście być albo nie być na mundialu.

Terminarz reprezentacji Polski

1. kolejka (25 marca o godzinie 20:45)
Węgry - Polska

2. kolejka (28 marca o godzinie 20:45)
Polska - Andora

3. kolejka (31 marca o godzinie 20:45)
Anglia - Polska

4. kolejka (2 września o godzinie 20:45)
Polska - Albania

5. kolejka (5 września o godzinie 20:45)
San Marino - Polska

6. kolejka (8 września o godzinie 20:45)
Polska - Anglia

7. kolejka (9 października o godzinie 20:45)
Polska - San Marino

8. kolejka (12 października o godzinie 20:45)
Albania - Polska

9. kolejka (12 listopada o godzinie 20:45)
Andora - Polska

10. kolejka (15 listopada o godzinie 20:45)
Polska - Węgry

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem OFICJALNIE: Casemiro odchodzi z Realu Madryt. Rozpoczyna się wyścig z czasem Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Borussia Dortmund komentuje plotki na temat transferu Cristiano Ronaldo. „Kocham tego zawodnika” Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Wyjaśniona przyszłość Milana Škriniara Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Premier League: Antonio Conte i Thomas Tuchel ukarani [OFICJALNIE] Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Chelsea z oficjalną ofertą za Pierre'a-Emericka Aubameyanga. 15 milionów funtów plus zawodnik Real Madryt ma kandydata do transferu na miejsce Casemiro Real Madryt ma kandydata do transferu na miejsce Casemiro Manchester United szykuje nową ofertę za skrzydłowego. Łącznie 100 milionów euro Manchester United szykuje nową ofertę za skrzydłowego. Łącznie 100 milionów euro

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy