Eliminacje Mistrzostw Świata 2022: Poznaliśmy terminarz reprezentacji Polski. Najtrudniejsze mecze na początek!

Eliminacje Mistrzostw Świata 2022: Poznaliśmy terminarz reprezentacji Polski. Najtrudniejsze mecze na początek! fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Maciej Sawicki (Twitter)

Maciej Sawicki, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej, przedstawił kalendarz spotkań „Biało-Czerwonych” w ramach eliminacji Mistrzostw Świata 2022.

W poniedziałkowy wieczór poznaliśmy zestawienie grup kwalifikacyjnych do nadchodzącego mundialu organizowanego przez Katar pod koniec 2022 roku.

Reprezentacja Polski trafiła do grupy J, w której zmierzy się z Anglią, Węgrami, Albanią, Andorą oraz San Marino. Bezpośredni awans na Mistrzostwa Świata wywalczy tylko najlepszy zespół. Z kolei drugi dostąpi jeszcze możliwości powalczenia o bilet na największą piłkarską imprezę w barażach.

Wielką ochotę na zajęcie przynajmniej tej pozycji mają „Biało-Czerwoni”, którzy głęboko wierzą w to, że po raz dziewiąty w swojej historii zameldują się na mundialu.

Z tego też powodu najważniejszym najbliższym celem dla naszej drużyny narodowej jest udanie rozpocząć eliminacje, a w tych już na początku zmierzymy się z dwoma najsilniejszymi przeciwnikami - Węgrami (25 marca) oraz Anglikami (31 marca).

Oba te spotkania rozegramy na wyjeździe w trakcie nadchodzącego marcowego zgrupowania. Później na kolejne pojedynki kwalifikacyjnej przyjdzie nam poczekać aż do września, kiedy po raz drugi zagramy z „Synami Albionu” (8 września).

Naszą walkę o awans na Mistrzostwa Świata zakończymy meczem z Węgrami (15 listopada). Miejmy nadzieję, że nie będzie ono dla nas decydujące w kontekście być albo nie być na mundialu.

Terminarz reprezentacji Polski

1. kolejka (25 marca o godzinie 20:45)
Węgry - Polska

2. kolejka (28 marca o godzinie 20:45)
Polska - Andora

3. kolejka (31 marca o godzinie 20:45)
Anglia - Polska

4. kolejka (2 września o godzinie 20:45)
Polska - Albania

5. kolejka (5 września o godzinie 20:45)
San Marino - Polska

6. kolejka (8 września o godzinie 20:45)
Polska - Anglia

7. kolejka (9 października o godzinie 20:45)
Polska - San Marino

8. kolejka (12 października o godzinie 20:45)
Albania - Polska

9. kolejka (12 listopada o godzinie 20:45)
Andora - Polska

10. kolejka (15 listopada o godzinie 20:45)
Polska - Węgry

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Rodrigo Palacio zakończył karierę. Argentyńczyk znalazł sobie... nietypowe zajęcie OFICJALNIE: Rodrigo Palacio zakończył karierę. Argentyńczyk znalazł sobie... nietypowe zajęcie OFICJALNIE: Kacper Kozłowski i Bartosz Białek mają nowego trenera OFICJALNIE: Kacper Kozłowski i Bartosz Białek mają nowego trenera Borussia Dortmund chce zawodnika Liverpoolu. „Priorytet transferowy” Borussia Dortmund chce zawodnika Liverpoolu. „Priorytet transferowy” OFICJALNIE: Górnik Zabrze ma nowego piłkarza. Awaryjny transfer OFICJALNIE: Górnik Zabrze ma nowego piłkarza. Awaryjny transfer PSG przygotowuje 30 milionów euro na styczniowy transfer stopera PSG przygotowuje 30 milionów euro na styczniowy transfer stopera FC Barcelona: Frenkie de Jong i Memphis Depay kontuzjowani [OFICJALNIE] FC Barcelona: Frenkie de Jong i Memphis Depay kontuzjowani [OFICJALNIE] FC Barcelona: Nowy komunikat w sprawie Ronalda Araújo [OFICJALNIE] FC Barcelona: Nowy komunikat w sprawie Ronalda Araújo [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy