Eliminacje Mistrzostw Świata 2022: Reprezentacja Holandii dołączyła do Norwegów i Niemców

Eliminacje Mistrzostw Świata 2022: Reprezentacja Holandii dołączyła do Norwegów i Niemców
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: KNVB

Piłkarze reprezentacji Holandii założyli specjalne koszulki przed rozpoczęciem sobotniego meczu z Łotwą, dołączając tym samym do Norwegów oraz Niemców.

Norwegowie rozpoczęli protest, ukazując sprzeciw wobec warunkom, w jakich pracują robotnicy przy budowie infrastruktury na Mistrzostwa Świata w Katarze, w środę. Później w ich ślady poszli Niemcy, a dzisiaj Erling Braut Haland i spółka ponownie założyli okolicznościowe koszulki z napisem „Prawa człowieka. Na boisku i poza nim”.

W podobnym czasie do akcji dołączyli Holendrzy, którzy przed rozpoczęciem meczu z Łotwą zaprezentowali trykoty z hasłem: „Piłka nożna wspiera zmiany”.

Jak poinformowała holenderska federacja, na koszulkach się nie skończy. W sobotę wieczorem ruszyła szersza kampania na rzecz przestrzegania praw człowieka. W niedzielę ma przyłączyć się do niej reprezentacja Danii, która zagra z Mołdawią. Holendrzy, podobnie jak Norwegowie, liczą na jak największe zaangażowanie ze strony innych zespołów.

„Holenderska federacja już w 2010 roku wyraziła sprzeciw wobec organizacji Mistrzostw Świata w Katarze. Warunki, z jakimi mierzą się migrujący tam pracownicy, są okropne. Bojkot nie będzie jednak najlepszą odpowiedzią na zaistniałą sytuację. Organizacje praw człowieka podkreślają, że oznaczałby on utratę zarobków pracowników i wstrzymanie ostatnich postępów w Katarze. Ich zdaniem na tym etapie lepiej jest pojechać do Kataru i wykorzystać mundial do wywarcia dyplomatycznej presji na władze, by kontynuowały reformy. Holenderska federacja robi to od pewnego czasu i nieustannie alarmuje katarski rząd oraz władze FIFA o problemach” - czytamy w komunikacie.

Jeśli chodzi o wydarzenia boiskowe, Holendrzy wygrali z Łotwą 2:0 po golach Stevena Berghuisa i Luuka de Jonga.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy