Eliminacje Mistrzostw Świata: Irlandia i Słowacja negatywnie zaskoczyły swoich kibiców

Eliminacje Mistrzostw Świata: Irlandia i Słowacja negatywnie zaskoczyły swoich kibiców fot. fifg / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Reprezentacje Irlandii i Słowacji nie będą najmilej wspominać swojej drugiej serii gier w ramach kwalifikacji do mundialu w 2022 roku. Oba faworyzowane zespoły dość niespodziewanie nie zdobyły kompletu punktów ze zdecydowanie niżej notowanymi rywalami.

Po dotychczasowych pojedynkach eliminacji Mistrzostw Świata nie możemy narzekać na brak emocji oraz zaskakujących lub wręcz sensacyjnych rezultatów osiąganych przez poszczególne zespoły.

W ten trend wpisały się w idealny sposób reprezentacje Luksemburga oraz Malty, które urwały punkty zdecydowanie wyżej notowanym rywalom, celującym w wywalczenie przynajmniej miejsca gwarantującego udział w barażach o awans na mundial w Katarze.

Pierwsza z wymienionych drużyn narodowych sprawiła olbrzymiego kalibru niespodziankę w postaci odniesienia wyjazdowego zwycięstwa nad Irlandią.

Ekipa prowadzona przez Luca Holtza poniosła nie tak dawno skromną porażkę z gospodarzem zbliżających się Mistrzostw Świata w towarzyskiej potyczce. Ta z kolei mogła się odbyć dzięki uprzejmości przedstawicieli z UEFA, którzy zgodzili się na to, aby zespół z Azji mierzył się w ramach przygotowań do imprezy z kadrami znajdującymi się w grupie A.

Luksemburg po tym dość ciekawych, także dla siebie doświadczeniu, pojechał do Dublina, gdzie postawił zacięty opór faworyzowanej Irlandii i w samej końcówce spotkania zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść po trafieniu zanotowanym przez Gersona Rodriguesa z Dynama Kijów.

Sprawcą jeszcze większej sensacji w sobotnich meczach mogła stać się Malta, która do przerwy prowadziła ze Słowacją aż 2:0 po bramkach zdobytych przez Luke'a Gambiniego i Alexandra Satariano.

Drużyna dowodzona przez Štefana Tarkovičia zdołała jednak w pewnym stopniu uniknąć kompromitacji, ponieważ w drugiej odsłonie rywalizacji odrobiła straty, ale i tak remis z outsiderem grupy H chluby jej nie przynosi zwłaszcza, jak spojrzymy na to, że Słowacja w pierwszej serii gier tylko zremisowała z Cyprem (0:0).

W jeszcze gorszym położeniu znajduje się wspomniana wyżej Irlandia, która po dwóch pojedynkach ma zero punktów na swoim koncie, ponieważ wcześniej musiała uznać wyższość Serbii (2:3).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Oferta za Adama Buksę. Zaskakująco jest jednak tylko... opcją rezerwową Oferta za Adama Buksę. Zaskakująco jest jednak tylko... opcją rezerwową Serie A: 57 interesujących zawodników z wygasającymi latem umowami Serie A: 57 interesujących zawodników z wygasającymi latem umowami Richarlison nastawiony na odejście z Evertonu. Możliwy hit transferowy Richarlison nastawiony na odejście z Evertonu. Możliwy hit transferowy Kylian Mbappé ma najpierw poinformować o odejściu z PSG bez podawania nazwy nowego klubu Kylian Mbappé ma najpierw poinformować o odejściu z PSG bez podawania nazwy nowego klubu Bartłomiej Drągowski odchodzi z Fiorentiny. Zagra w Premier League Bartłomiej Drągowski odchodzi z Fiorentiny. Zagra w Premier League Pedro Tiba o krok od hitowego transferu w ramach Ekstraklasy Pedro Tiba o krok od hitowego transferu w ramach Ekstraklasy Reprezentacja Polski: Powołania Czesława Michniewicza na mecze Ligi Narodów. Aż 39 nazwisk! [OFICJALNIE] Reprezentacja Polski: Powołania Czesława Michniewicza na mecze Ligi Narodów. Aż 39 nazwisk! [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy