Eliminacje Mistrzostw Świata: Irlandia i Słowacja negatywnie zaskoczyły swoich kibiców

Eliminacje Mistrzostw Świata: Irlandia i Słowacja negatywnie zaskoczyły swoich kibiców fot. fifg / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

Reprezentacje Irlandii i Słowacji nie będą najmilej wspominać swojej drugiej serii gier w ramach kwalifikacji do mundialu w 2022 roku. Oba faworyzowane zespoły dość niespodziewanie nie zdobyły kompletu punktów ze zdecydowanie niżej notowanymi rywalami.

Po dotychczasowych pojedynkach eliminacji Mistrzostw Świata nie możemy narzekać na brak emocji oraz zaskakujących lub wręcz sensacyjnych rezultatów osiąganych przez poszczególne zespoły.

W ten trend wpisały się w idealny sposób reprezentacje Luksemburga oraz Malty, które urwały punkty zdecydowanie wyżej notowanym rywalom, celującym w wywalczenie przynajmniej miejsca gwarantującego udział w barażach o awans na mundial w Katarze.

Pierwsza z wymienionych drużyn narodowych sprawiła olbrzymiego kalibru niespodziankę w postaci odniesienia wyjazdowego zwycięstwa nad Irlandią.

Ekipa prowadzona przez Luca Holtza poniosła nie tak dawno skromną porażkę z gospodarzem zbliżających się Mistrzostw Świata w towarzyskiej potyczce. Ta z kolei mogła się odbyć dzięki uprzejmości przedstawicieli z UEFA, którzy zgodzili się na to, aby zespół z Azji mierzył się w ramach przygotowań do imprezy z kadrami znajdującymi się w grupie A.

Luksemburg po tym dość ciekawych, także dla siebie doświadczeniu, pojechał do Dublina, gdzie postawił zacięty opór faworyzowanej Irlandii i w samej końcówce spotkania zdołał przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść po trafieniu zanotowanym przez Gersona Rodriguesa z Dynama Kijów.

Sprawcą jeszcze większej sensacji w sobotnich meczach mogła stać się Malta, która do przerwy prowadziła ze Słowacją aż 2:0 po bramkach zdobytych przez Luke'a Gambiniego i Alexandra Satariano.

Drużyna dowodzona przez Štefana Tarkovičia zdołała jednak w pewnym stopniu uniknąć kompromitacji, ponieważ w drugiej odsłonie rywalizacji odrobiła straty, ale i tak remis z outsiderem grupy H chluby jej nie przynosi zwłaszcza, jak spojrzymy na to, że Słowacja w pierwszej serii gier tylko zremisowała z Cyprem (0:0).

W jeszcze gorszym położeniu znajduje się wspomniana wyżej Irlandia, która po dwóch pojedynkach ma zero punktów na swoim koncie, ponieważ wcześniej musiała uznać wyższość Serbii (2:3).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy