Emery otwarty na pracę w Serie A

Emery otwarty na pracę w Serie A fot. FotoPyk
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Tutto Juve

Unai Emery udzielił wywiadu „Tutto Juve”, w którym przyznał, że jest otwarty na ewentualne propozycje dotyczące rozpoczęcia pracy w jednym z klubów w Serie A.

Hiszpan został przed czterema miesiącami zwolniony z Arsenalu po serii niezadowalających wyników osiąganych przez „Kanonierów”.

Od tego momentu 48-letni szkoleniowiec czeka na otrzymanie szansy w nowym miejscu i jak sam stwierdza jest otwarty na każdy z możliwych kierunków, w tym na ewentualne przejęcie jednego z zespołów rywalizujących w Serie A.

- Trochę tęsknie za ławką trenerską, ale teraz przeżywamy ciężki okres, w którym największe zmartwienie budzi społeczny punkt widzenia na koronawirusa. Oczywiście staram się być ze wszystkim na bieżąco, jak to tylko możliwe, zawsze jestem pochłonięty oglądaniem meczów i studiowaniem postawy zawodników. Teraz priorytetem jest jednak pomoc społeczeństwu, aby iść naprzód w tych trudnych czasach - powiedział Unai Emery w rozmowie z „Tutto Juve”.

- Pracowałem przez szesnaście lat z rzędu i teraz postanowiłem trochę odpocząć, aby przygotować się do rozpoczęcia nowego projektu. Jak już powiedziałem, oglądam dużo futbolu. Nie wykluczam, że w przyszłości ponownie rozpocznę swoją przygodę w Anglii, Francji czy Hiszpanii, gdzie już byłem, czy we Włoszech, w których nigdy nie trenowałem. Przygotowuję się do dokonania do właściwego wyboru - dodał szkoleniowiec.

- W przeszłości miałem kontakt z kilkoma klubami z Włoch. Z różnych powodów nie mogłem jednak do nich trafić. Jestem otwarty na wszystko i z uwagą przyglądam się Serie A. Z szacunku i uczciwości nie wspomnę o nazwach zespołów, z którymi rozmawiałem w przeciągu ostatnich kilku lat - zakończył Hiszpan.

Więcej na temat: Unai Emery Hiszpania Włochy Trenerzy

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Najładniejsze koszulki w historii [France Football] Najładniejsze koszulki w historii [France Football] OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy