Emery potwierdza: Chciałem pozyskać go już do PSG

Emery potwierdza: Chciałem pozyskać go już do PSG
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sports

Menedżer Unai Emery przyznaje, że ma możliwość trenowania w Arsenalu zawodnika, którego chciał pozyskać do PSG.

Czas Hiszpana spędzony w Paris Saint-Germain nie był zbyt udany, nawet jeśli drużyna zdobyła w ciągu dwóch sezonów siedem trofeów. Klub obdarzył szkoleniowca kredytem zaufania nawet pomimo braku mistrzostwa w pierwszej kampanii, ale zwolnił go, kiedy tytuł powrócił do Paryża.

W stolicy Francji Emery mógł się cieszyć wielkim budżetem transferowym. W wywiadzie dla „Sky Sports” przyznał jednak, że to w Londynie ma okazję współpracować z zawodnikiem, którego chciał pozyskać już w PSG, lecz było to w tamtym momencie niemożliwe.

- Kiedy przyszedłem do PSG, myśleliśmy o zakupie Lacazette'a - wyjawia menedżer „Kanonierów”.

- Lubiliśmy jego jakość i charakterystykę. Wszyscy pracownicy klubu mówili nam, że on ma odpowiednie umiejętności, żeby u nas grać.

Lacazette robił furorę w ekipie Olympique'u Lyon, lecz „Les Gones” ani myśleli oddawać swojego wychowanka jednemu z największych rywali. Po długich rozmowach zdecydowali się sprzedać go do Arsenalu, a Emery otwarcie mówi, iż PSG nigdy nie miało większych szans na powodzenie tej operacji.

- On był w Lyonie i nie było łatwo, by przystąpić do rozmów i pozyskać ich zawodnika, tak samo oni nie mogli sprowadzić nikogo od nas. Lacazette był dla nas tylko opcją.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Artur Boruc: Cześć. Ja z ważno sprawo. Jak wiecie, dla mnie przestali plecy boleć [WIDEO] Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Real Madryt zrezygnował z pomysłu hitowego transferu Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Wisła Kraków: Jarosław Królewski z wywodem po kolejnej porażce. „Nie rozumiem, jak można marnować taką szansę z powodu braku zaangażowania” Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Lukas Podolski ZDJĄŁ PAJĘCZYNĘ. Cudowne trafienie byłego reprezentanta Niemiec [WIDEO] Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Marek Papszun odpowiada: Nie wiem, skąd takie informacje Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Lech Poznań: Maciej Skorża przed derbami z Wartą Poznań. „Moim zdaniem to najlepszy napastnik w Ekstraklasie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie” Kacper Kozłowski dokonał wyboru nowego klubu?! „Ma tam przejść po sezonie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy