Emirates Cup odwołany
2016-04-18 17:28:40; Aktualizacja: 9 lat temu
Arsenal poinformował, że w tym roku Emirates Cup nie odbędzie się.
Emirates Cup jest corocznym prestiżowym turniejem towarzyskim organizowanym latem na stadionie Arsenalu. Pierwsza edycja odbyła się w 2007 roku, wówczas Arsenal w pokonanym polu pozostawił Paris Saint-Germain, Valencię i Inter. W 2015 roku w ósmej już edycji górą również okazali się gospodarze, dalsze miejsca zajęły Villarreal, Wolfsburg i Lyon.
W tym roku do rozgrywek nie dojdzie. Jako powód takiej decyzji "Kanonierzy" podali renowację murawy oraz przedłużony sezon ze względu na Mistrzostwa Europy we Francji (po raz pierwszy w historii z udziałem 24 zespołów, trwające pełny miesiąc). Prace nad boiskiem mają rozpocząć się zaraz po ostatniej domowej kolejce - 15 maja z Aston Villą i zakończyć się przed początkiem sezonu 2016/2017 Premier League.
Arsenal powoli konstruuje kalendarz na letnie miesiące. Na razie wiadomo, że zagra dwa mecze w Stanach Zjednoczonych, a rywalami będą zespół gwiazd MLS i Chivas de Guadalajara.







![Hit Ligi Mistrzów dla Liverpoolu! Zdecydowały końcowe minuty [WIDEO]](img/photos/105430/170x113/arne-slot.jpg)
![Od 0-1 do 2-1! Dublet i FC Barcelona przełamuje złą passę [WIDEO]](img/photos/110864/170x113/fc-barcelona.jpg)






![Hit Ligi Mistrzów dla Liverpoolu! Zdecydowały końcowe minuty [WIDEO]](img/photos/105430/90x60/arne-slot.jpg)
![Od 0-1 do 2-1! Dublet i FC Barcelona przełamuje złą passę [WIDEO]](img/photos/110864/90x60/fc-barcelona.jpg)





