Enner Valencia walczy o nowy kontrakt. Dobre występy na mundialu sprzyjają Ekwadorczykowi

Enner Valencia walczy o nowy kontrakt. Dobre występy na mundialu sprzyjają Ekwadorczykowi fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fotomaç

Enner Valencia liczy na uzyskanie oczekiwanych warunków przedłużenia współpracy z Fenerbahçe w obliczu prezentowania bardzo dobrej formy na trwających Mistrzostwach Świata.

Doświadczony napastnik udanie rozpoczął tegoroczny mundial i w dotychczas dwóch rozegranych meczach może pochwalić się zdobyciem aż trzech bramek, co na obecną chwile pozwala mu cieszyć się mianem najlepszego strzelca turnieju wspólnie z Kylianem Mbappé.

Reprezentant Ekwadoru nie zamierza na tym poprzestać i liczy na to, że w pojedynku z Senegalem dopisze do swojego dorobku kolejne trafienia i w efekcie wywalczy z ekipą z Ameryki Południowej awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata.

Jednocześnie Enner Valencia zabiega o zapewnienie sobie korzystnych warunków nowego kontraktu w najbliższej przyszłości ze strony Fenerbahçe .

Obecna umowa 33-letniego piłkarza z tureckim klubem wygasa wraz z końcem trwającego sezonu. Dziennikarze „Fotomaç” przekonują, że zawodnikowi i zespołowi zależy na jego przedłużeniu.

Pod względem finansowym rozbieżności pomiędzy dwoma podmiotami nie są duże. Podobnie sprawa wygląda w kwestii długości obowiązywania nowego porozumienia, choć tutaj napastnikowi bardzo zależy na podpisaniu dwuletniego kontraktu.

Z kolei drużyna ze Stambułu przejawia gotowość do zawarcia rocznego porozumienia z opcją wydłużenia pobytu Ekwadorczyka w klubie o dodatkowe dwanaście miesięcy.

Valencia nie przejawia na razie gotowości do przystania na takie warunki, co otwiera drogę innym zespołom do ewentualnego przejęcia 33-latka z rąk Fenerbahçe, ponieważ piłkarz prezentuje się nie tylko znakomicie na mundialu, ale także w tureckim zespole, w którym strzelił piętnaście goli w 22 rozegranych meczach w tym sezonie.

***

Mistrzostwa Świata: Heroizm Ennera Valencii w meczu z Holandią. „Grałem ze skręconym kolanem”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy „Dla mnie to takie duże dziecko. Ma niesamowity dar”. Były trener Warty Poznań i Śląska Wrocław o gwieździe Ekstraklasy Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa Wojciech Kowalewski z apelem do najbardziej doświadczonych piłkarzy Legii Warszawa OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin OFICJALNIE: Reprezentacja Szwecji ma nowego selekcjonera. Ważna informacja dla kibiców Pogoni Szczecin Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Hitowy transfer Theo Hernándeza coraz bardziej realny?! Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Wisła Kraków potwierdziła wyczekiwany transfer [OFICJALNIE] Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem Ma najwięcej czystych kont w Ekstraklasie. Po weekendzie jest samodzielnym liderem Jens Gustafsson: To jeden z najlepszych napastników, z jakimi pracowałem. Kolejny level Jens Gustafsson: To jeden z najlepszych napastników, z jakimi pracowałem. Kolejny level

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy