Enner Valencia walczy o nowy kontrakt. Dobre występy na mundialu sprzyjają Ekwadorczykowi

Enner Valencia walczy o nowy kontrakt. Dobre występy na mundialu sprzyjają Ekwadorczykowi fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Fotomaç

Enner Valencia liczy na uzyskanie oczekiwanych warunków przedłużenia współpracy z Fenerbahçe w obliczu prezentowania bardzo dobrej formy na trwających Mistrzostwach Świata.

Doświadczony napastnik udanie rozpoczął tegoroczny mundial i w dotychczas dwóch rozegranych meczach może pochwalić się zdobyciem aż trzech bramek, co na obecną chwile pozwala mu cieszyć się mianem najlepszego strzelca turnieju wspólnie z Kylianem Mbappé.

Reprezentant Ekwadoru nie zamierza na tym poprzestać i liczy na to, że w pojedynku z Senegalem dopisze do swojego dorobku kolejne trafienia i w efekcie wywalczy z ekipą z Ameryki Południowej awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata.

Jednocześnie Enner Valencia zabiega o zapewnienie sobie korzystnych warunków nowego kontraktu w najbliższej przyszłości ze strony Fenerbahçe .

Obecna umowa 33-letniego piłkarza z tureckim klubem wygasa wraz z końcem trwającego sezonu. Dziennikarze „Fotomaç” przekonują, że zawodnikowi i zespołowi zależy na jego przedłużeniu.

Pod względem finansowym rozbieżności pomiędzy dwoma podmiotami nie są duże. Podobnie sprawa wygląda w kwestii długości obowiązywania nowego porozumienia, choć tutaj napastnikowi bardzo zależy na podpisaniu dwuletniego kontraktu.

Z kolei drużyna ze Stambułu przejawia gotowość do zawarcia rocznego porozumienia z opcją wydłużenia pobytu Ekwadorczyka w klubie o dodatkowe dwanaście miesięcy.

Valencia nie przejawia na razie gotowości do przystania na takie warunki, co otwiera drogę innym zespołom do ewentualnego przejęcia 33-latka z rąk Fenerbahçe, ponieważ piłkarz prezentuje się nie tylko znakomicie na mundialu, ale także w tureckim zespole, w którym strzelił piętnaście goli w 22 rozegranych meczach w tym sezonie.

***

Mistrzostwa Świata: Heroizm Ennera Valencii w meczu z Holandią. „Grałem ze skręconym kolanem”

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Real Madryt z ultimatum dla Luki Modricia Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ansu Fati zły na swoją sytuację w FC Barcelonie. Szanse na transfer rosną Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony Ronaldinho potwierdza: Mój syn dołączy do FC Barcelony OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy OFICJALNIE: Luis Mata odszedł z Pogoni Szczecin. Transfer w ramach Ekstraklasy „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City „Wielka szóstka” Premier League żąda surowej kary dla Manchesteru City Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Eyüp Türkaslan nie żyje. Jego ciało wydobyto spod gruzów Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny Jakub Świerczok już po testach medycznych, ale transfer nadal niepewny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy