Eredivisie: Mecz Ajaksu Amsterdam z PSV z rekordową widownią. Pomogła gra FIFA 21

Eredivisie: Mecz Ajaksu Amsterdam z PSV z rekordową widownią. Pomogła gra FIFA 21
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: ESPN | GINX Esports TV

Niedzielne spotkanie Ajaksu Amsterdam z PSV Eindhoven (2:2) cieszyło się olbrzymim zainteresowaniem widzów i zostało obejrzane przez rekordową widownię wynoszącą nieco ponad 1,46 miliona osób. Osiągnięcie takiego wyniku stało się możliwe przy dużym udziale popularnej gry FIFA 21.

Pandemia koronawirusa nie pozwala sympatykom futbolu w większości krajów na świecie na oglądanie występów ich ulubionych piłkarzy oraz drużyn z wysokości trybun, dlatego są oni skazani na śledzenie transmisji tekstowych, radiowych oraz telewizyjnych.

Szczególnie te ostatnie cieszą się największą popularnością, co pozwala nadawcą poszczególnych zmagań cieszyć się wzrostem oglądalność transmitowanych przez siebie rozgrywek.

Między innymi stacja ESPN postanowiła pochwalić się tym faktem po hitowym starciu Ajaksu Amsterdam z PSV Eindhoven, który został obejrzany przez największą widownię w historii pojedynków na poziomie Eredivisie - nieco ponad 1,46 miliona osób.

Wspomniana telewizja osiągnęła tak znakomity rezultat nie tylko przez skutki wywołane przez pandemię, ale także dzięki grze FIFA 21.

Jej producenci postanowili w wyjątkowy sposób wyróżnić to spotkanie obu uznanych holenderskich zespołów poprzez umieszczenie w trybie FIFA Ultimate Team dwóch niewymiennych kart Showdown - Seana Klaibera z Ajaksu Amsterdam oraz Donyella Malena z PSV, które w zależności od końcowego wyniku meczu mogły uzyskać ogólną ocenę o dwie (w przypadku wygranej jednej z drużyn) lub jedną wyższą (w przypadku remisu).

Ostatecznie oba kluby podzieliły się punktami, dlatego gracze po spełnieniu określonych wymagań mogli nabyć zmienione karty wymienionych piłkarzy niedługo po zakończeniu hitowego pojedynku na poziomie Eredivisie.

Ocena pierwszego z nich wzrosła z 84 na 85, z kolei drugiego - z 83 na 84, co wiązało się naturalnie z poprawieniem niektórych umiejętności odpowiednio przez prawego obrońcę „Godenzonen” i napastnika „Boeren”.

FIFA po raz drugi skorzystała z tej możliwość w obecnej wersji gry. Pierwszy raz miał miejsce w trakcie pojedynku Sevilli z Villarrealem (2:0), kiedy to karty Showdown otrzymali Marcos Acuña (Sevilla) i Francis Coquelin (Villarreal).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020. Robert Lewandowski skomentował porażkę ze Słowacją Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław poznał potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji EURO 2020: Zbigniew Boniek komentuje porażkę Polaków w meczu przeciwko Słowacji Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała potencjalnych rywali w I rundzie eliminacyjnej Ligi Mistrzów [OFICJALNIE] EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020. Ondrej Duda po zwycięstwie nad Polską: To był klucz do wygranej EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji EURO 2020: Paulo Sousa skomentował przegrany występ reprezentacji Polski przeciwko Słowacji

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy