Eredivisie: Moda na Japończyków trwa. Doan zastąpi Lozano?!

Eredivisie: Moda na Japończyków trwa. Doan zastąpi Lozano?!
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: VTBL

Ritsu Doan może zastąpić Hirvinga Lozano w barwach PSV Eindhoven.

Coraz więcej jest przesłanek ku temu, że pomimo kontuzji Hirving Lozano przeprowadzi się do Neapolu. Transakcja powinna zostać zrealizowana w ciągu kilku najbliższych dni.

Oznacza to, że PSV będzie musiało rozejrzeć się za jego następcą. W kadrze pierwszego zespołu jest wprawdzie Gastón Pereiro, jednak doznał on w ostatnim czasie kontuzji, która eliminuje go z gry na dłuższy okres.

To powoduje, że działacze muszę głębiej sięgnąć do kieszeni i pozyskać ewentualnego spadkobiercę Meksykanina, który będzie gotowy do gry praktycznie od zaraz. Na celowniku znalazł się Ritsu Doan.

Groningen wolałoby zatrzymać Japończyka w swoim zespole jeszcze przez jakiś czas, jednak wydaje się to niemożliwe. Parę tygodni temu o jego względy zabiegło CSKA Moskwa. Teraz do gry włącza się PSV Einhoven.

Nieoficjalnie mówi się, że wicemistrzowie Holandii są gotowi zaoferować w przypadku 21-latka blisko dziesięć milionów euro. Tyle swego czasu złożyli też Rosjanie i ich oferta została jednak odrzucona.

Doan trafił do Eredivisie z Gamby Osaka w lipcu 2017 roku. Od tamtej pory rozegrał na boiskach w Beneluksie 66 meczów. Strzelił w nich 16 goli i zanotował siedem asyst.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy