Eric Cantona odleciał. Intrygująca przemowa na gali UEFA

Eric Cantona odleciał. Intrygująca przemowa na gali UEFA fot. Ardfern - Wikipedia
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: UEFA

Postęp technologiczny, nieśmiertelność, wojny i... miłość do futbolu - tak w skrócie można podsumować przemowę Erica Cantony na gali UEFA.

Tradycją jest już wręczanie nagród dla piłkarzy podczas uroczystego rozlosowywania grup Ligi Mistrzów. Wyróżniono jednak nie tylko najlepszych graczy poprzedniej edycji tych elitarnych rozgrywek - prezydent UEFA Aleksander Čeferin postanowił również nagrodzić Erica Cantonę za jego piłkarską karierę oraz działalność charytatywną.

Legendarny Francuz jest bardzo zaangażowany w pomoc na rzecz społeczności zmagających się z różnorakimi problemami. Podkreślał to również sam prezydent UEFA, który tłumacząc decyzję o nagrodzeniu Cantony wyjaśniał, że chce docenić fakt, iż były napastnik zawsze wkłada całe swoje serce w swoją działalność. Po wręczeniu nagrody 53-latek zaskoczył jednak nieco swoją wypowiedzią, która wywołała sporo uśmiechów wśród zgromadzonych na gali.

- Dla bogów jesteśmy jak muchy czy bezmyślni chłopcy. Zabijają nas dla sportu - zaczął Cantona ku zaskoczeniu słuchaczy, odpowiadając na pytanie czym obecnie się zajmuje.

- Już niedługo nauka nie tylko będzie mogła spowolnić starzenie się komórek, wkrótce nauka będzie potrafiła je naprawiać. Dzięki temu staniemy się nieśmiertelni. Tylko wypadki, przestępstwa i wojny będą mogły nas wciąż zabijać. Niestety, przestępstwa i wojny będą się tylko namnażać. Kocham futbol....

Po krótkiej pauzie Cantona dodał tylko słowo „dziękuję”, a nieco niedowierzająca publiczność zaczęła bić brawa. W mediach społecznościowych zrodziła się niemała dyskusja i choć wiele osób uważa przemowę za zwyczajnie śmieszną, inni dopatrują się większego sensu w analizie potencjalnej przyszłości ludzkości.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy