Eric García o golu Kyliana Mbappé i meczu z Francją

Źródło: Sport

Eric García wypowiedział się na temat gola straconego przez reprezentację Hiszpanii w finale Ligi Narodów z Francją (1:2).

Strzelanie w niedzielnym meczu rozpoczęło się w drugiej połowie. W 64. minucie do siatki trafił Mikel Oyarzabal. Już chwilę później do remisu doprowadził Karim Benzema, a następnie zwycięstwo Francuzom dał Kylian Mbappé. Jego bramka wzbudziła wiele emocji, ponieważ napastnik Paris Saint-Germain stał na pozycji spalonej. Dlaczego została uznana?

Piłkę już po podaniu do Mbappé próbował przeciąć wślizgiem, dotykając ją, właśnie García. Zgodnie z przepisami jego zagranie „skasowało” spalonego.

- Podanie poszło zza moich pleców. Mbappé był na spalonym, ale sędzia powiedział mi, że moim celem było zagranie piłki, dlatego gol został uznany. Takie są przepisy. Obrońca w takiej sytuacji nie cofa nogi. Mam nadzieję, że w przyszłości zmienią tę zasadę. Teraz to już się po prostu stało.

- Rozgrywaliśmy świetny mecz. Francja miała swoje momenty, ale prezentowaliśmy się dobrze i mogliśmy przynajmniej doprowadzić do dogrywki. Szkoda, że tak szybko wyrównali po naszej bramce.

- Trzeba kontynuować pracę. Mamy mocne pokolenie wsparte kilkoma doświadczonymi zawodnikami ze ścisłej światowej czołówki. Za niedługo przed nami dwa ważne mecze w eliminacjach Mistrzostw Świata - powiedział García.