Erik Expósito zapytany o swoją przyszłość

2024-05-23 11:32:13; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Erik Expósito zapytany o swoją przyszłość Fot. Pawel Andrachiewicz / PressFocus
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek Źródło: Śląsk Wrocław

W sobotę Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa w Ekstraklasie. Na konferencji prasowej przed tym meczem obok Jacka Magiery pojawił się Erik Expósito.

Erik Expósito z dorobkiem 18 bramek przewodzi klasyfikacji strzelców Ekstraklasy. Jego umowa ze Śląskiem Wrocław obowiązuje tylko do 30 czerwca i wydaje się, że napastnik z niego odejdzie. Dokąd? Interesują się nim kluby z Hiszpanii czy Bliskiego Wschodu. Niedawno Szymon Janczyk z Weszlo.com podał, że powalczyć o jego podpis chce też Legia Warszawa. Z rywalizacji o transfer 27-latka raczej wypisał się z kolei Raków Częstochowa, a przynajmniej to zasugerował Kacper Sosnowski ze Sport.pl.

Co powiedział w czwartek sam zawodnik zapytany o przyszłość?

- Nic nie wiadomo. Cały czas rozmawiamy na temat mojej przyszłości i nie można powiedzieć, że to będzie mój „last dance”. Nie wiadomo, co się ze mną wydarzy. Myślę, że trzeba skoncentrować się na sobotnim meczu. To spotkanie, które może zapisać się w historii i musimy się na tym skoncentrować. A co się wydarzy potem, to zobaczymy - przyznał.

- Po meczu będziemy mogli rozmawiać. Ja od początku mówiłem, że jestem bardzo skoncentrowany na tym sezonie i nie chcę, żeby cokolwiek zabrało mi koncentrację przed ostatnim meczem. Chcę się na tym maksymalnie skoncentrować, a w kolejnych dniach będę w stanie więcej powiedzieć na ten temat. Zobaczymy, jak będzie rozwijała się sytuacja - podkreślił Expósito.

Jeden z dziennikarzy ciągnął temat i zapytał go o to, czy możliwy jest scenariusz, w którym dołączy do innego klubu z Ekstraklasy, ale ten odparł, że naprawdę w ogóle o tym nie myśli.