Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta

2024-05-21 10:46:51; Aktualizacja: 3 tygodnie temu
Erik Expósito zmieni klub wewnątrz Ekstraklasy?! Legia Warszawa ma konkurenta Fot. Mateusz Porzucek | PressFocus
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Tomasz Włodarczyk [Meczyki.pl]

Raków Częstochowa planuje trzecie podejście do pozyskania Erika Expósito - donosi Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Zainteresowanie piłkarzem Śląska Wrocław przejawia też Legia Warszawa.

Raków Częstochowa zmienił trenera. Schedę po Dawidzie Szwardze przejął jego mentor i poprzednik, czyli Marek Papszun. Kontrakt parafował do 30 czerwca 2026 roku, ale znajduje się w nim klauzula, pozwalająca na wcześniejszą zmianę barw.

Przy okazji powrotu pod Jasną Górę 49-latek wynegocjował dla siebie ogromny kontrakt, ale też zastrzegł, że drużyna będzie mogła liczyć na solidne wzmocnienia. Nieoficjalnie mówi się, że mogą przeznaczyć na transfery nawet osiem milionów euro!

To ogromna kwota, jak na realia Ekstraklasy, która pozwala myśleć, że Raków ruszy bardzo mocno na rynek. Wygląda na to, że badane są opcje krajowe, bo pojawiły się pogłoski o zainteresowaniu takimi piłkarzami, jak Aleksander Bobek czy Kacper Chodyna.

Możliwe dodatkowo, że w Częstochowie zechcą ruszyć po prawdopdobnego króla strzelców Ekstraklasy, Erika Expósito, o czym informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl

Zdaniem dziennikarza niewykluczone, że Raków po raz trzeci postara się sprowadzić Hiszpana. Jego kontrakt wygasa 30 czerwca 2024 roku, a zatem nie trzeba płacić kwoty odstępnego Śląskowi Wrocław.

- Nawet nie może, a będzie pewnie podejście pod pozyskanie tego piłkarza ze strony Rakowa. Z tego, co słyszałem, to on nie jest tylko na celowniku Legii Warszawa, ale trzeci raz myśli o nim klub z Częstochowy.

- Wydaje mi się jednak, że cały czas ta furtka zagraniczna jest bliższa, bo oferty na przykład z Bliskiego Wschodu - 1,3 miliona euro, to jest już bardzo dużo. Prawie dwa razy tyle, co oferuje Legia Warszawa.

27-latek trafił do Polski z UD Las Palmas w lipcu 2019 roku. Obecny sezon w jego wykonaniu to 33 spotkania, 18 bramek i pięć asyst.