Erling Braut Haaland opuścił Manchester City... tylko na godzinę. Hakerski żart wywołał szok wśród kibiców

2024-05-28 13:03:13; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
Erling Braut Haaland opuścił Manchester City... tylko na godzinę. Hakerski żart wywołał szok wśród kibiców Fot. Ververidis Vasilis / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz Źródło: Transfery.info

Na stronie Fluminense widniał przez godzinę komunikat o... zakontraktowaniu Erlinga Brauta Hallanda z Manchesteru City. To efekt hakerskiego ataku na stronę utytułowanego brazylijskiego klubu.

Reprezentant Norwegii występuje z powodzeniem w barwach angielskiego klubu. Za jego sprawą wywalczył on upragnioną Ligę Mistrzów czy sięgnął w ostatnich sezonach dwukrotnie po mistrzostwo kraju.

W kuluarach spekuluje się, że w niedalekim czasie środkowy napastnik pokusi się o wykonanie następnego kroku w karierze poprzez spróbowanie sił w nowym otoczeniu. W tym aspekcie dużo mówi się o zaliczeniu przez niego przeprowadzki do Realu Madryt czy Barcelony.

Oba te zespoły muszą jednak w odpowiedni sposób przygotować się na ewentualną realizację hitowego transferu z udziałem 23-letniego napastnika pod względem ekonomicznym.

Z tego też powodu z wielkim zdziwieniem przez piłkarski świat została przyjęta informacja opublikowana przez... Fluminense o pozyskaniu Erlinga Brauta Haalanda.

„Dziś jest dzień, który zapisze się w historii naszego ukochanego Fluminense. Po intensywnych negocjacjach i wysiłku naszego zarządu mamy przyjemność ogłosić, że nowym naszego klubu został Erling Haaland, jeden z najlepszych napastników na świecie” - napisano.

Od samego początku było jasne, że coś pod nią musi się kryć, ponieważ utytułowana brazylijska drużyna nie mogła sobie pozwolić pod każdym względem na sprowadzenie piłkarza tej klasy.

Mimo to komunikat widniał na stronie zeszłorocznego zdobywcy Copa Libertadores przez godzinę i dopiero po tym czasie został zdjęty ze wszystkich mediów.

Wówczas okazało się, że ekipa z Rio de Janeiro stała się obiektem ataku jednego z hakerów, który po włamaniu się do panelu administracyjnego postanowił w formie żartu ogłosić pozyskanie Haalanda.