Ernesto Valverde szykuje się do powrotu na ławkę trenerską. Może objąć Valencię

Ernesto Valverde szykuje się do powrotu na ławkę trenerską. Może objąć Valencię
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Onda Cero

Z doniesień Onda Cero wynika, że Ernesto Valverde może zostać trenerem Valencii.

Jak podają hiszpańscy dziennikarze, Valverde wraz ze swoim wieloletnim asystentem, Jonem Aspiazu, szukali ostatnio domu w Walencji. Nie jest również tajemnicą, że przedstawiciele 56-letniego trenera interesowali się w poprzednich tygodniach sytuacją w klubie z Mestalla. Zmiana szkoleniowca jest tam bardzo prawdopodobna.

Obecnie za wyniki „Nietoperzy” jest odpowiedzialny Albert Celades. Licząc wszystkie rozgrywki, w 13 ostatnich meczach jego zespół zanotował tylko dwa zwycięstwa. W niedzielę przegrał z Villarrealem i z dorobkiem 46 punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli LaLiga.

Ostatnim miejscem pracy Valverde była Barcelona, z którą pożegnał się w styczniu. Z „Dumą Katalonii” sięgnął po dwa tytuły mistrzowskie, a także Puchar i Superpuchar Hiszpanii.

56-latek w przeszłości prowadził już Valencię. Drużynę przejął w trakcie sezonu 2012/2013. W 31 meczach odniósł z nią 17 wygranych, a do tego zaliczył siedem remisów i siedem porażek.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Glik odchodzi z AS Monaco. Finalizacja transferu nawet w ciągu kilku godzin Janusz Gol... wysłany na urlop Janusz Gol... wysłany na urlop Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem Dugarry nazwał Messiego mającym 150 centymetrów wzrostu, półautystycznym chłopcem OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Tafarę Madembo Furman o krok od transferu do Hajduka Split Furman o krok od transferu do Hajduka Split Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki Cracovia gotowa zapłacić milion złotych za korupcyjne grzeszki RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina RB Lipsk w otwartym sporze z Leeds United. Chodzi o przyszłość Augustina

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy