Eto'o o krok od przenosin do Chin

Eto'o o krok od przenosin do Chin
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Titan Sports I Sohu I Sport

Samuel Eto'o może lada moment przenieść się do Chin.

Zainteresowany sprowadzeniem Kameruńczyka, który reprezentuje obecnie barwy Antalyasporu, jest chiński drugoligowiec, Dalian Yifang. Działacze klubu z Państwa Środka widzą w 35-latku idealnego kandydata na gwiazdę swojego zespołu, która pomoże wprowadzić go do Chinese Super League.


Zgodnie z doniesieniami Titan Sports, dyrektor sportowy klubu z Dalian, Shi Fenghe, rozpoczął już negocjacje z Turkami i jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, za niedługo możemy spodziewać się finalizacji rozmów.

Kwota transferowa nie jest na razie znana, ale jeśli chodzi o samego Eto'o, Chińczycy chcą zaoferować mu dwuletni kontrakt. 35-latek mógłby liczyć na ogromną premię w razie awansu na najwyższy chiński szczebel. Dwa ostatnie sezony zespół z Państwa Środka kończył na trzecim i piątym miejscu w drugiej lidze.


Eto'o reprezentuje barwy Antalyasporu od lata 2015 roku. Były napastnik Barcelony, Chelsea czy Interu nie zatracił w Turcji swojej skuteczności. W pierwszym sezonie strzelił dla „Skorpionów” 20 goli w lidze. W tym ma już na koncie dziewięć trafień. Cztery z nich zaliczył w ostatnich czterech spotkaniach.  

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy