EURO 2020: Grupa C skończyła. Sprawa drugiego miejsca rozstrzygnięta

Holandia wygrała z Macedonią Północną 3:0 i z kompletem dziewięciu punktów kończy zmagania w grupie C Mistrzostw Europy. Drugą lokatę wywalczyła Austria.

Mecz Macedończyków z Holendrami rozpoczął się od bardzo ładnego obrazka. Kończący reprezentacyjną karierę Goran Pandew otrzymał pomarańczową koszulkę od Georginio Wijnalduma z numerem 122. Właśnie tyle spotkań w kadrze rozegrał 37-letni napastnik. Już w drugiej połowie został on również pięknie pożegnany przez kolegów ze swojej drużyny, którzy utworzyli szpaler.

„Oranje” objęli prowadzenie w 24. minucie. Do siatki trafił Memphis Depay, który wykończył dogranie Donyella Malena. To drugi gol nowego nabytku Barcelony na tym turnieju. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy w jego ślady poszedł Wijnaldum. Depay tym razem podawał. Niedługo później nowy pomocnik Paris Saint-Germain dorzucił drugiego gola (a swojego trzeciego na ME), dobijając wcześniejszy strzał Depaya.

W drugim spotkaniu Austria pokonała Ukrainę 1:0. W 21. minucie Christoph Baumgartner wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego Davida Alaby. Obie drużyny stworzyły sobie jeszcze kilka okazji, ale wynik nie uległ zmianie.

W 1/8 finału ME na pewno zagrają Holendrzy i Austriacy. Ukraińcy muszą czekać na rozstrzygnięcia w innych grupach.

Macedonia Północna - Holandia 0:3