Euro 2020 jednak nie w 12 krajach?! UEFA poważnie myśli o zmianie formatu turnieju

Euro 2020 jednak nie w 12 krajach?! UEFA poważnie myśli o zmianie formatu turnieju
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Sun

„The Sun” pisze, że Euro 2020, które przełożono na przyszły rok, może nie odbyć się w 12 krajach.

Pomysł rozegrania jednego turnieju mistrzowskiego w miastach z 12 różnych krajów od początku wzbudzał wiele kontrowersji. Z doniesień brytyjskich dziennikarzy wynika, że ostatecznie może do tego nie dojść. Na razie nic nie zostało potwierdzone, ale przedstawiciele UEFA w prywatnych rozmowach dają do zrozumienia, że nie ma możliwości, by rozegrać Euro w planowanym formacie, mając na uwadze obecną sytuację z koronawirusem.

Jak czytamy, sytuacja epidemiologiczna może doprowadzić do tego, że Mistrzostwa Europy odbędą się w jednym kraju na czterech stadionach. Jednym z kandydatów byłaby Anglia, gdzie planowo mają zostać rozegrane półfinały i finał Euro. Z pewnością doszłoby jednak do zaciekłej rywalizacji.

Z tekstu „The Sun” można wywnioskować, że możliwe jest również częściowe zmniejszenie liczby organizatorów. Wtedy to pierwszymi krajami do usunięcia z listy mogą być Azerbejdżan oraz Rosja. Zagrożona byłaby również Hiszpania - w Bilbao był problem ze sprzedażą biletów.

Przełożone z powodu koronawirusa na przyszły rok Euro ma rozpocząć się 11 czerwca.

Polacy trafili do grupy E, gdzie zagrają z Hiszpanią, Szwecją i zespołem z baraży.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Złoty But: Robert Lewandowski już tylko o bramkę od podium [TOP 20] Złoty But: Robert Lewandowski już tylko o bramkę od podium [TOP 20] Willy Caballero wraca do Premier League Willy Caballero wraca do Premier League Ralf Rangnick komentuje debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United: To prawdziwy promyczek Ralf Rangnick komentuje debiut w roli szkoleniowca Manchesteru United: To prawdziwy promyczek RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera RB Lipsk wytypował faworyta na nowego trenera Marek Gołębiewski grzmi po meczu Legii Warszawa z Cracovią: Nie udało nam się tego dokonać od sierpnia Marek Gołębiewski grzmi po meczu Legii Warszawa z Cracovią: Nie udało nam się tego dokonać od sierpnia Najlepsi trenerzy reprezentacyjni 2021 roku. Olbrzymia przewaga zwycięzcy [IFFHS] Najlepsi trenerzy reprezentacyjni 2021 roku. Olbrzymia przewaga zwycięzcy [IFFHS] Legia Warszawa: Anonimowy debiutant zagrał z Cracovią. Kim jest Rui Gomes? Legia Warszawa: Anonimowy debiutant zagrał z Cracovią. Kim jest Rui Gomes?

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy