Euro 2020 jednak nie w 12 krajach?! UEFA poważnie myśli o zmianie formatu turnieju

Euro 2020 jednak nie w 12 krajach?! UEFA poważnie myśli o zmianie formatu turnieju
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: The Sun

„The Sun” pisze, że Euro 2020, które przełożono na przyszły rok, może nie odbyć się w 12 krajach.

Pomysł rozegrania jednego turnieju mistrzowskiego w miastach z 12 różnych krajów od początku wzbudzał wiele kontrowersji. Z doniesień brytyjskich dziennikarzy wynika, że ostatecznie może do tego nie dojść. Na razie nic nie zostało potwierdzone, ale przedstawiciele UEFA w prywatnych rozmowach dają do zrozumienia, że nie ma możliwości, by rozegrać Euro w planowanym formacie, mając na uwadze obecną sytuację z koronawirusem.

Jak czytamy, sytuacja epidemiologiczna może doprowadzić do tego, że Mistrzostwa Europy odbędą się w jednym kraju na czterech stadionach. Jednym z kandydatów byłaby Anglia, gdzie planowo mają zostać rozegrane półfinały i finał Euro. Z pewnością doszłoby jednak do zaciekłej rywalizacji.

Z tekstu „The Sun” można wywnioskować, że możliwe jest również częściowe zmniejszenie liczby organizatorów. Wtedy to pierwszymi krajami do usunięcia z listy mogą być Azerbejdżan oraz Rosja. Zagrożona byłaby również Hiszpania - w Bilbao był problem ze sprzedażą biletów.

Przełożone z powodu koronawirusa na przyszły rok Euro ma rozpocząć się 11 czerwca.

Polacy trafili do grupy E, gdzie zagrają z Hiszpanią, Szwecją i zespołem z baraży.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] Przemysław Frankowski z pierwszą bramką w sezonie 2020 MLS [WIDEO] OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka OFICJALNIE: Vietto odszedł ze Sportingu. Hitowa przeprowadzka Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa Atlético Madryt chce zrobić jeszcze jeden transfer. Poprosiło o pomoc Jorge Mendesa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy