EURO 2020. Jóźwiak: Widzę się w roli motoru napędowego zespołu

EURO 2020. Jóźwiak: Widzę się w roli motoru napędowego zespołu fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: PAP

Skrzydłowy reprezentacji Polski Kamil Jóźwiak wziął udział w sobotniej konferencji prasowej kadry na EURO 2020.

Mistrzostwa Europy zaczęły się w piątkowy wieczór w Rzymie. W meczu otwarcia Włosi mierzyli się z Turcją. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem tych pierwszych w stosunku 3-0.

Już wkrótce, bo w poniedziałek do gry wkroczy reprezentacja Polski. Zespół prowadzony przez Paulo Souse zacznie turniejowe zmagania od starcia ze Słowacją.

W sobotę zorganizowana została konferencja prasowa kadry, w której udział wziął skrzydłowy Derby County, a więc Kamil Jóźwiak.

- Widziałem kilka spotkań Słowaków i wiem, że to groźna ekipa. Mają w składzie kilka indywidualności. Do tego są mocni w kontrataku. Na pewno jest to rywal, na którego musimy uważać - przyznał.

Były zawodnik Lecha Poznań odniósł się także do swojej pozycji w zespole Paulo Sousy.

- Zawsze chcę występować w pierwszym składzie i to normalne i dlatego wydaje mi się, że nie jestem jakimś specjalnym dżokerem trenera. Widzę się w roli motoru napędowego zespołu. Chcę wygrywać z rywalami pojedynki jeden na jeden. Na pewno mnie na to stać - dodaje.

Jóźwiak przyznał też, że dzięki powołaniu do reprezentacji na EURO 2020, spełniło się jego marzenie.

- Jeszcze raz to podkreślę, udział w Mistrzostwach Europy to coś, o czym marzyłem. Udało mi się je spełnić. Każdy sportowiec marzy o wytępię w tak dużej imprezie - zakończył.

Początek poniedziałkowego meczu Polaków ze Słowakami został zaplanowany na godzinie 18:00.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Viaplay rusza w Polsce już jutro. Co wiemy o nowym gigancie piłkarskich praw telewizyjnych? Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Grzegorz Bronowicki dołączył do nowej drużyny. Będzie w niej występował razem z synem [OFICJALNIE] Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Wisła Kraków sięga po polskiego bramkarza. Powrót do kraju po kilkunastu latach przerwy Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Konferencji Europy: Poznaliśmy pary czwartej rundy. Pechowe losowanie dla polskich klubów [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Europy: Pary czwartej rundy rozlosowane! Legia Warszawa poznała rywala w razie porażki z Dinamem [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Play-offy rozlosowane! Legia Warszawa poznała ewentualnego rywala na ostatnim etapie kwalifikacji [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy