EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać

EURO 2020. Karol Linetty: Nie możemy się załamać fot. FotoPyK
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: TVP Sport

Polska na inaugurację EURO 2020 przegrała ze Słowacja 1:2. Karol Linetty, autor jedynej bramki dla gospodarzy, upatruje przyczynę porażki w złej postawie podczas pierwszej połowy.

Kibice oraz ekspercie spodziewali się, że nasz zespół zacznie zawody z dwójką napastników, a obok Roberta Lewandowskiego zagra Jakub Świerczok. Paulo Sousa zdecydował się jednak na inny wariant, stawiając na zagęszczenie w środku pola. Skorzystał na tym Karol Linetty, który chwilę po rozpoczęciu drugiej połowy wpisał się na listę strzelców.

Choć zaczęliśmy zdecydowanie nie najgorzej, to w dalszej części pierwszej odsłony gry nie prezentowaliśmy się najlepiej. Nasze mankamenty szybko odkryli Słowacy i je wykorzystali.

– Porażka? Przespaliśmy pierwszą połowę. Nie graliśmy tak, jak powinniśmy. Drugą połowę zaczęliśmy mocno, agresywnie. Tak to powinno od samego początku wyglądać – wyznał.

– Niestety ten wieczór na pewno jest bardzo gorzki, ale nie możemy się załamać. Zostały nam dwa mecze. Wiemy, że z Hiszpanią będzie ciężko, ale wszystko jest możliwe – oświadczył.

– Walczymy do końca, nie poddajemy się – zapewnił.

– Zespół jest mocny, każdy ciężko trenował po to, aby zagrać w tym spotkaniu. (…) Miałem drugą stuprocentową okazję, powinienem ją wykorzystać, ale jej nie wykorzystałem – zauważył.

– Wierzyliśmy, że na pewno to spotkanie wygramy. Najgorszy scenariusz? Zostały dwa mecze, wiemy, jakie mamy zadanie i zrobimy wszystko, aby je wygrać – zakończył.

W grupie E, poza Polską i Słowacją, znalazły się jeszcze Hiszpania oraz Szwecja. To właśnie z nimi spotkamy się w następnej kolejności, odpowiednio 19 i 23 czerwca.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Juventus pozbywa się Meriha Demirala. Odejście Turka kluczem do DWÓCH innych operacji Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Southampton: Tino Livramento nowym „Świętym” [OFICJALNIE] Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Moritz Leitner z nikłymi szansami na grę w Ekstraklasie. Nie przeszedł testów medycznych Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Grzegorz Krychowiak w Krasnodarze [OFICJALNIE] Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników Piłka nożna a demencja starcza. Jak futbol wpływa na starość zawodników

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy