EURO 2020: Komunikat UEFA w sprawie Mistrzostw Europy [OFICJALNIE]

EURO 2020: Komunikat UEFA w sprawie Mistrzostw Europy [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

Władze UEFA odbyły dzisiaj rozmowy z przedstawicielami 12 państw - organizatorów EURO 2020. Zgodnie z opublikowanym komunikatem - turniej odbędzie się w zapowiadanym wcześniej formacie.

Pandemia koronawirusa przesunęła Mistrzostwa Europy z poprzedniego na obecny rok. W ostatnich miesiącach pojawiały się informacje sugerujące, że ulec zmianie może też format imprezy i zostanie ona zorganizowana standardowo przez jeden kraj. UEFA poinformowała jednak, że nie ma takich planów.

„UEFA potwierdziła swoje zobowiązania dotyczące organizacji mistrzostw w 12 miastach zgodnie z opublikowanym wcześniej harmonogramem. Każda ze stron zdaje sobie sprawę z potrzeby elastyczności w podejmowaniu decyzji odnośnie organizacji turnieju” - czytamy w komunikacie

- EURO to flagowe rozgrywki drużyn narodowych w Europie. Są istotnym źródłem finansowania piłki amatorskiej i rozwoju całej dyscypliny. Jestem optymistą w sprawie tego, że bliżej terminu rozpoczęcia turnieju panująca sytuacja będzie już inna. Ważne, by dać miastom-gospodarzom i rządom jak najwięcej czasu na analizę obrazu tego, co możemy zobaczyć w czerwcu i lipcu. Kibice sprawiają, że piłka nożna jest wyjątkowa. Dotyczy to zarówno EURO, jak i każdego pojedynczego meczu. Musimy zapewnić sobie maksymalną przestrzeń, aby umożliwić im powrót na stadiony - powiedział prezydent UEFA, Aleksander Čeferin.

Przypomnijmy, że reprezentacja Polski zmierzy się na ME w grupie ze Słowacją, Hiszpanią oraz Szwecją. Mecz numer jeden zaplanowano na 14 czerwca. Spotkania biało-czerwonych odbędą się w Dublinie i Bilbao.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Liverpool wysuwa się na czoło wyścigu o rozchwytywanego pomocnika Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Bayern zrezygnował z pomysłu transferu bocznego obrońcy Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane. Wielki hit! Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe Real Madryt szuka pieniędzy na dwa letnie hity transferowe OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo OFICJALNIE: Juanfran odchodzi z São Paulo Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Liverpool FC: Henderson po operacji. Dłuższa przerwa kapitana mistrza Anglii [OFICJALNIE] Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli Serie A: Wyznaczono termin meczu Juventus - Napoli

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy