EURO 2020: Piękne obrazki w meczu Danii z Belgią. W 10. minucie cały stadion oklaskiwał Christiana Eriksena

Szymon Klauza

Reprezentacja Danii podejmuje obecnie Belgów. W 10. minucie zgodnie z zapowiedziami cały stadion wstał i klaskał na cześć Christiana Eriksena.

.Po sensacyjnej porażce z Finami i dramatycznej sytuacji związanej ze zdrowiem Christiana Eriksena Duńczycy musieli wrócić na dobre tory, aby nie zaprzepaścić szansy na awans do fazy pucharowej Mistrzostw Europy. W czwartkowe, późne popołudnie naprzeciwko nich stanęli Belgowie, którzy w swoim pierwszym spotkaniu pokonali Rosjan 3:0.

Dla Duńczyków mecz rozpoczął się znakomicie. Już w 2. minucie bowiem wyszli oni na prowadzenie. W środku pola piłkę przechwycił Pierre Emile Højbjerg. Chwilę później zagrał do wchodzącego w pole karne Yussufa Poulsena, a ten uderzeniem po długim słupku pokonał bramkarza rywali.

W 10. minucie natomiast mecz na chwilę został wstrzymany, a wszyscy obecni na stadionie wraz z piłkarzami oraz sędziami wstali i głośno oklaskiwali Christiana Eriksena. Ten moment nie był przypadkowy. 29-letni pomocnik bowiem w reprezentacji Danii gra z numer “10” na plecach.

To nie pierwsza taka akcja na tych Mistrzostwach Europy. Wcześniej na dedykację gola Christianowi Eriksenowi zdecydował się Romelu Lukaku. Belg w meczu przeciwko Rosji podbiegł do kamery i krzyknął "Christian, kocham cię!"

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona chce szybko spełnić jedno z zaskakujących życzeń Xaviego. Ten piłkarz musi zostać FC Barcelona chce szybko spełnić jedno z zaskakujących życzeń Xaviego. Ten piłkarz musi zostać Gwiazda Śląska Wrocław z apelem Gwiazda Śląska Wrocław z apelem Real Madryt nagrodzi Kepę. Carlo Ancelotti długo o tym myślał Real Madryt nagrodzi Kepę. Carlo Ancelotti długo o tym myślał Chelsea z głośnym przechwytem trenera?! „Od dawna mu się przygląda” Chelsea z głośnym przechwytem trenera?! „Od dawna mu się przygląda” Transfery - Relacja na żywo [25/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [25/04/2024] Xavi zostaje i prosi o hitowy transfer. FC Barcelona pełna optymizmu Xavi zostaje i prosi o hitowy transfer. FC Barcelona pełna optymizmu POTWIERDZONE: Xavi zostaje w Barcelonie. „Nigdy nie szukaliśmy nowego trenera” POTWIERDZONE: Xavi zostaje w Barcelonie. „Nigdy nie szukaliśmy nowego trenera”