EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziego meczu Hiszpania - Polska

EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziego meczu Hiszpania - Polska fot. M.Moira / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: UEFA

Daniele Orsato został wybrany przez UEFA do poprowadzenia spotkania pomiędzy Hiszpanią a Polska na Mistrzostwach Europy w ramach drugiej serii gier w grupie E.

Komisja Sędziowska UEFA poinformowała, że 45-letni Włoch będzie głównym rozjemcą drugiego pojedynku „Biało-Czerwonych” na EURO 2020 z „La Furia Roja” (19 czerwca o godzinie 21:00) na La Cartuja Stadium w Sewilli.

Daniele Orsato jest niezwykle doświadczonym arbitrem międzynarodowym, który na trwającym już turnieju prowadził mecz Anglii z Chorwacją (1:0).

Z kolei w przeszłości dostąpił zaszczytu sędziowania na przykład finału Ligi Mistrzów pomiędzy Paris Saint-Germain a Bayernem Monachium (0:1) w sezonie 2019/2020.

Włoch miał w ostatnich kilkunastu miesiącach okazję do poprowadzenia 28 spotkań, w których pokazał aż 135 żółtych kartek. Najwięcej z nich oczywiście w zmaganiach w Serie A - 77.

Orsato pojawi się na stadionie w Sewilli wraz ze swoimi asystentami liniowymi w osobach Alessandro Giallatiniego i Fabiano Pretiego. Na sędziego technicznego została wyznaczona Francuzka - Stéphanie Frappart.

***

Pełna obsada sędziowska meczu Hiszpania - Polska:

Sędzia główny: Daniele Orsato (Włochy);

Asystenci: Alessandro Giallatini i Fabiano Preti (obaj Włochy);
Arbiter techniczny: Stéphanie Frappart (Francja);

VAR: Massimiliano Irrati (Włochy);
Asystenci VAR: Marco Di Bello, Filippo Meli, Paolo Valeri (wszyscy Włochy).

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Paulo Fonseca prowadzi zaawansowane rozmowy z nowym klubem Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Dick Advocaat powraca w roli selekcjonera [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Górnik Zabrze: Torcida z komunikatem. „Kto kibica nie szanuje, temu w d… cztery ch…” Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Leon Bailey odchodzi z Bayeru. Kluby doszły do porozumienia [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Ekstraklasa: Składy na Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Wisła Kraków [OFICJALNIE] Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Wisła Kraków: Mateusz Lis blisko odejścia z klubu Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego Tokio 2020: Wszystkie ćwierćfinały rozegrane. Znamy pary półfinałowe turnieju olimpijskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy