EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE]

EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

Komitet Sędziowski UEFA wyznaczył arbitrów głównych, którzy poprowadzą mecze nadchodzących Mistrzostw Europy.

Na podstawowej liście znalazło się 18 sędziów głównych, którzy obsłużą spotkania wraz ze swoimi zespołami asystentów. Są to:

Felix Brych (Niemcy);
Cüneyt Çakır (Turcja);
Carlos Del Cerro Grande (Hiszpania);
Andreas Ekberg (Szwecja);
Orel Grinfeeld (Izrael);
Ovidiu Alin Hategan (Rumunia);
Sergei Karasev (Rosja);
Istvan Kovacs (Rumunia);
Bjorn Kuipers (Holandia);
Danny Makkelie (Holandia);
Antonio Miguel Mateu Lahoz (Hiszpania);
Michael Oliver (Anglia);
Daniele Orsato (Włochy);
Artur Manuel Ribeiro Soares Dias (Portugalia);
Daniel Siebert (Niemcy);
Anthony Taylor (Anglia);
Clément Turpin (Francja);
Slavko Vinčić (Słowenia).

Na Mistrzostwach Europy zagości również Fernando Rapallini z Argentyny. W ramach wymiany UEFA z CONMEBOL mecze Copa América będzie sędziował z kolei Jesús Gil Manzano.

Na EURO nie zobaczymy więc żadnego sędziego głównego z Polski. Trzech naszych arbitrów ma pełnić inne funkcje. System VAR będzie obsługiwał Paweł Gil, a Bartosz Frankowski i Marcin Boniek będą sędziami technicznymi.

Turniej rozpocznie się 11 czerwca i potrwa do 11 lipca. W tym czasie rozegranych zostanie 51 meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Grzegorz Krychowiak wprost: Decyzję o transferze podjęto za moimi plecami Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Romelu Lukaku z widokami na największy transfer w historii Premier League i Serie A. Wszystko zależy od jego decyzji Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Ariel Borysiuk wybrał nowy klub. Powiało egzotyką Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] Transfery - Relacja na żywo [03/08/2021] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] AS Roma pozyskała nowego napastnika. Rekord transferowy Uzbekistanu [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Juventus dopiął swego. Długo wyczekiwany napastnik pozyskany [OFICJALNIE] Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty Chelsea nie odpuszcza tematu Lukaku. Złożyła już DWIE oferty

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy