EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE]

EURO 2020: UEFA wyznaczyła sędziów głównych [OFICJALNIE]
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: UEFA

Komitet Sędziowski UEFA wyznaczył arbitrów głównych, którzy poprowadzą mecze nadchodzących Mistrzostw Europy.

Na podstawowej liście znalazło się 18 sędziów głównych, którzy obsłużą spotkania wraz ze swoimi zespołami asystentów. Są to:

Felix Brych (Niemcy);
Cüneyt Çakır (Turcja);
Carlos Del Cerro Grande (Hiszpania);
Andreas Ekberg (Szwecja);
Orel Grinfeeld (Izrael);
Ovidiu Alin Hategan (Rumunia);
Sergei Karasev (Rosja);
Istvan Kovacs (Rumunia);
Bjorn Kuipers (Holandia);
Danny Makkelie (Holandia);
Antonio Miguel Mateu Lahoz (Hiszpania);
Michael Oliver (Anglia);
Daniele Orsato (Włochy);
Artur Manuel Ribeiro Soares Dias (Portugalia);
Daniel Siebert (Niemcy);
Anthony Taylor (Anglia);
Clément Turpin (Francja);
Slavko Vinčić (Słowenia).

Na Mistrzostwach Europy zagości również Fernando Rapallini z Argentyny. W ramach wymiany UEFA z CONMEBOL mecze Copa América będzie sędziował z kolei Jesús Gil Manzano.

Na EURO nie zobaczymy więc żadnego sędziego głównego z Polski. Trzech naszych arbitrów ma pełnić inne funkcje. System VAR będzie obsługiwał Paweł Gil, a Bartosz Frankowski i Marcin Boniek będą sędziami technicznymi.

Turniej rozpocznie się 11 czerwca i potrwa do 11 lipca. W tym czasie rozegranych zostanie 51 meczów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy