EURO 2020: UEFA zbada rasistowskie obelgi skierowane w stronę Kyliana Mbappé

EURO 2020: UEFA zbada rasistowskie obelgi skierowane w stronę Kyliana Mbappé fot. Asatur Yesayants / Shutterstock.com
Szymon Klauza
Szymon Klauza
Źródło: Cope

Dziennik „Cope” podaje informację, że UEFA rozpoczęła śledztwo w sprawie obelg, które fani reprezentacji Węgier mieli wykrzykiwać w trakcie sobotniego spotkania w kierunku Kyliana Mbappé.

Wczorajszy mecz pomiędzy Węgrami a Francją był bardzo emocjonujący. Obecni mistrzostwie świata musieli gonić wynik i ostatecznie padł remis 1:1. Na trybunach o znakomitą atmosferę zadbali fani reprezentacji Węgier, którzy przez cały mecz głośno dopingowali swoich podopiecznych.

Frekwencja na stadionie dopisała, ponieważ na Puskas Arena mogło pojawić się 67 tysięcy fanów. Jednak zdaniem jednego z reporterów, z sektorów, gdzie zasiadali kibice Węgier, słychać było odgłosy małp, kiedy przy piłce znajdował się Mbappé. Dotknięty tą sytuacją poczuł się również Karim Benzema. Francuski snajper posiada bowiem algierskie korzenie.

UEFA przeprowadzi teraz śledztwo, a jego wyniki poznamy w najbliższej przyszłości. Na razie w tej sprawie powołany został Inspektor do spraw Etyki i Dyscypliny.

Co ciekawe trzecie spotkanie grupowe z Niemcami Węgrzy rozegrają w Monachium, a dokładnie na Allianz Arenie, która zostanie prawdopodobnie podświetlona w kolorach tęczy. Jest to spowodowane zaostrzeniem przepisów na Węgrzech, uderzających bezpośrednio w ruch LGBT.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników FIFA 22: 23 najlepiej podających zawodników OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship OFICJALNIE: Derby County karnie spadło na dno tabeli Championship UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] UEFA sprzeciwia się mundialowi co dwa lata. Stanowczy komunikat [OFICJALNIE] OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: Miroslav Stoch wreszcie znalazł nowy klub po odejściu z Zagłębia Lubin OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze OFICJALNIE: James Rodríguez w Katarze Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Ronald Koeman udzielił szczerego wywiadu. „Z Messim na boisku w życiu by tak nie zrobił. Wiedział, że Messi byłby wściekły” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!” Cristiano Ronaldo zobowiązany do transferu przez swoją matkę. „Chcę cię tam zobaczyć przed moją śmiercią!”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy