EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom

EURO 2020 w mniejszej liczbie miast?! UEFA rozważa odebranie turnieju trzem gospodarzom
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: AP

UEFA zastanawia się nad pozbawieniem Bilbao, Dublina i Glasgow statusu miast-gospodarzy najbliższych Mistrzostw Europy - poinformowała agencja „Associated Press”.

Wybuch pandemii koronawirusa zmusił władze UEFA do odwołania i przeniesienia turnieju o miano najlepszej drużyny na Starym Kontynencie na kolejny rok.

Przedstawiciele europejskiego futbolu wierzyli, że decydując się na wykonanie takiego kroku kupią sobie wystarczająco dużo czasu, aby móc rozegrać Mistrzostwa Europy zgodnie z wcześniej założonym planem.

Niestety sytuacja na świecie nie uległa do tej pory znaczącej poprawie i groźna dla życia infekcja nie pozwala nam wrócić do normalnego życia.

Z tego też powodu pojawiła się w mediach fala spekulacji w minionych miesiącach na temat możliwej zmiany formatu EURO 2020, która miałaby polegać na przeniesieniu imprezy do jednego lub maksymalnie trzech krajów.

UEFA zdecydowała jednak po długich pertraktacjach z dwunastoma miastami-gospodarzami utrzymać w mocy wcześniejsze założenia, o czym poinformowała w oficjalnym komunikacie tuż przed końcem stycznia.

Od tego momentu sytuacja na Starym Kontynencie uległa zmianie poprzez wdrożenie nowych restrykcji zabraniających podróżowania pomiędzy poszczególnymi krajami bez możliwości ominięcia kwarantanny nawet wśród sportowców oraz przedłużającego się momentu dania „zielonego światła” na pojawienie się kibiców na stadionach.

Ten drugi aspekt jest niezwykle ważny dla przedstawicieli europejskiego futbolu, którzy chcieliby zapełnić obiekty przynajmniej w połowie. Na chwilę obecną takiej gwarancji nie dają jej Bilbao, Dublin oraz Glasgow.

Agencja „Associated Press” uważa, że w zaistniałej sytuacji UEFA zaczęła poważnie zastanawiać się nad pozbawieniem tych lokalizacji statusu miast-gospodarzy najbliższych Mistrzostw Europy. Ochotę na przejęcie tej roli miały wyrazić już Londyn, Manchester oraz Liverpool.

Przekazanym doniesieniom musi uważnie przyglądać się Polski Związek Piłki Nożnej, ponieważ „Biało-Czerwoni” mieli rozegrać swoje mecze grupowe przeciwko Hiszpanii, Szwecji oraz Słowacji właśnie w Bilbao oraz Dublinie.

Ostateczna decyzja na temat zmiany ewentualnego formatu turnieju ma zapaść w kwietniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Bayern Monachium musi zacząć rozglądać się za następcą Flicka. Możliwe CZTERY opcje Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Thomas Müller szczerze o odejściu Flicka: Nie musi nam podawać powodu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Grzegorz Krychowiak znowu zachwyca w Rosji. Reprezentant Polski coraz bliżej rekordowego sezonu Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Lech Poznań: Maciej Skorża po porażce z Rakowem Częstochowa Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Premier League: Skomplikowana sytuacja w czołówce. Nawet czwarta lokata może nie dać West Hamowi debiutanckiego udziału w Lidze Mistrzów Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tammy Abraham z transferem w górnych rejonach tabeli Premier League?! Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho Tottenham nastawia się na rozstanie z Mourinho

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy