EURO 2024: Hiszpania awansowała do ćwierćfinału. Gruzja żegna się z turniejem [WIDEO]

2024-06-30 22:57:27; Aktualizacja: 1 dzień temu
EURO 2024: Hiszpania awansowała do ćwierćfinału. Gruzja żegna się z turniejem [WIDEO] Fot. Maciej Rogowski Photo / Shutterstock.com
Norbert Niebudek Źródło: Transfery.info

Reprezentacja Hiszpanii pokonała Gruzję (4:1) i zameldowała się w ćwierćfinale tegorocznych Mistrzostw Europy.

Zespół dowodzony przez Luisa de la Fuente przystępował do rywalizacji w ramach 1/8 finału europejskiego czempionatu w roli zdecydowanego faworyta. Nie było w tym nic zaskakującego, bowiem Hiszpanie wygrali swoją grupę z kompletem punktów, nie tracąc przy tym ani jednego gola, natomiast Gruzini zapewnili sobie udział w fazie pucharowej turnieju dzięki sensacyjnemu zwycięstwu w ostatnim starciu przeciwko Portugalii.

Jednak wbrew oczekiwaniom to podopieczni Willy'ego Sagnola wyprowadzili pierwszy cios w tym pojedynku. Właściwie zrobił to Robin Le Normand, który skierował piłkę do własnej siatki po niefortunnej interwencji we własnym polu karnym. Tym samym Gruzja wyszła na prowadzenie.

Hiszpanie odpowiedzieli dopiero w 39. minucie, kiedy na strzał zza szesnastki zdecydował się Rodri. Znakomicie spisujący się między słupkami Giorgi Mamardaszwili był bez szansy wobec precyzyjnego uderzenia 28-letniego pomocnika i w końcu skapitulował.

Tuż po przerwie kibice zgromadzeni na trybunach stadionu w Kolonii mogli być świadkami cudownej bramki. Próbę strzału z własnej połowy boiska podjął Chwicza Kwaracchelia, lecz futbolówka powędrowała finalnie jedynie obok słupka.

Ekipa „La Furia Roja” udowodniła jednak, że potrafi wyciągać wnioski, strzelając szybko gola na 2:1. Piłka po fantastycznym dośrodkowaniu autorstwa Lamine'a Yamala trafiła wprost na głowę Fabiána Ruiza, który z bliskiej odległości pokonał gruzińskiego bramkarza.

Mistrzowie Europy z 2008 i 2012 roku dobili przeciwnika w 75. minucie. Wówczas na listę strzelców wpisał się Nico Williams, wygrywając starcie oko w oko z Giorgim Mamardaszwilim.

Gwoździem do trumny dla gruzińskiego zespołu okazał się gol autorstwa wprowadzonego na boisko z ławki rezerwowych Daniego Olmo, który skorzystał z dogrania innego zmiennika, Mikela Oyarzabala.

Tym samym Hiszpania pokonała Gruzję 4:1 i awansowała do ćwierćfinału tegorocznych Mistrzostw Europy, gdzie zmierzy się z Niemcami.