EURO 2024: Mecz Niemcy - Dania przerwany [WIDEO]

2024-06-29 21:48:11; Aktualizacja: 1 dzień temu
EURO 2024: Mecz Niemcy - Dania przerwany [WIDEO] Fot. TVP Sport
Mateusz Michałek Źródło: TVP Sport

Spotkanie 1/8 finału Mistrzostw Europy 2024 pomiędzy reprezentacją Niemiec a Danią zostało przerwane w pierwszej połowie.

Reprezentacja Niemiec awansowała do fazy pucharowej EURO 2024 po wygraniu rywalizacji w grupie A. Gospodarze turnieju zdobyli siedem punktów, mierząc się ze Szwajcarią, Węgrami oraz Szkocją. Duńczycy sięgnęli po trzy „oczka” w grupie C, które dały im drugie miejsce za reprezentacją Anglii.

W sobotę o 21:00 drużyny rozpoczęły starcie, którego stawką jest ćwierćfinał ME. W 35. minucie rozgrywana w Dortmundzie potyczka została jednak przerwana. Wszystko z powodu ulewy, która przechodzi przez Zagłębie Ruhry.

Sędzia główny Michael Oliver zdecydował się zarządzić przerwę i piłkarze obu ekip udali się do szatni.

Niemcy remisują obecnie bezbramkowo z zespołem z Danii. Już kilka minut po pierwszym gwizdku do siatki trafił Nico Schlotterbeck, ale bramka nie została uznana z uwagi na faul.

Jeśli chodzi o pogodowe perypetie, to nie pierwszy przypadek, gdy niekorzystne warunki meteorologiczne zawitały w okolice Signal Iduna Park w trakcie tych mistrzostw. Ulewa miała tam miejsce również przed wcześniejszym meczem grupowym pomiędzy Turcją a Gruzją.

AKTUALIZACJA: Spotkanie zostało wznowione dokładnie o 21:59.