Europejskie tuzy z Anglii, Włoch i Francji obserwują piłkarza Gent. Cena wywoławcza to 17,5 miliona euro

Europejskie tuzy z Anglii, Włoch i Francji obserwują piłkarza Gent. Cena wywoławcza to 17,5 miliona euro
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: The Guardian

Archie Brown w ostatnich tygodniach cieszy się sporym zainteresowaniem z różnych stron Europy – donosi „The Guardian”.

21-letni Anglik z jamajskim paszportem karierę juniorską przemierzył w Derby County. Fantastyczną skutecznością popisywał się przede wszystkim w zespole U-18. W 40 rozegranych meczach zdobył aż 15 bramek i zaliczył cztery asysty.

Wspinając się po szczeblach w kategorii wiekowej, piłkarz wziął większą odpowiedzialność za grę w defensywie. Wielokrotnie kończył mecz z bardzo dobrymi notami za występy w środkowej strefie, na lewej obronie, ale ostatnio częściej na wahadle.

Uniwersalność uzyskana w tak młodym wieku skłoniła wiele europejskich ekip do rozważań nad złożeniem KAA Gent odpowiednich ofert.

Jak przekazał Jacob Steinberg z „The Guardian”, aby przekonać Belgów, wystarczy wyłożyć na stół 17,5 miliona euro.

Zainteresowane są Chelsea, West Ham United, Juventus, AC Milan, Olympique Lyon oraz OGC Nice.

Brown notuje debiutancką kampanię w belgijskiej ekstraklasie po transferze ze szwajcarskiego Lausanne-Sport. Zainwestowane cztery miliony euro w połowie sierpnia przynosi pozytywny skutek.

W 32 meczach trwającej kampanii lewonożny gracz dołożył dwie asysty, rywalizując także w Lidze Konferencji Europy, z której odpadł wraz z drużyną po dwumeczu z Maccabi Hajfa.

Zyskał też spore szanse na pierwsze powołanie do młodzieżowej drużyny narodowej.

Kontrakt ma ważny do końca czerwca 2027 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny Hansi Flick zainteresowany przejęciem tej drużyny U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa U Marka Papszuna jest skreślony? Piłkarz może mieć trudno o grę w barwach Rakowa Częstochowa Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy